12 najbardziej dochodowych koparek kryptowalut w 2025 r. | Zarabiaj 500+ EUR dziennie z najlepszymi układami ASIC
12 najbardziej dochodowych koparek kryptowalut, które zarabiają 500+ USD dziennie w 2025 roku
Najlepsze koparki kryptowalut przynoszą w 2025 roku znaczne dzienne zyski, a najlepsze maszyny generują ponad 500 EUR dziennie. Bitmain Antminer S21e XP Hyd 3U obecnie dominuje na rynku z hashrate'em 860 TH/s, choć jego cena 17 210 EUR stanowi poważną inwestycję dla oddanych górników.
Wybór odpowiedniego sprzętu górniczego wymaga oceny kilku kluczowych czynników, a wydajne modele oferują zaskakująco krótkie okresy zwrotu. Bitdeer SealMiner A2 Pro Hyd zapewnia 500 TH/s za jedyne 3 958 EUR, znacznie zaniżając ceny wielu konkurentów. Przy stałej nagrodzie za blok Bitcoina wynoszącej 3,125 BTC, wysokowydajne koparki ASIC pozostają atrakcyjne, mimo że koszty sprzętu zwykle wahają się od 3 000 do 15 000 EUR. Stosunek ceny do wydajności stał się równie ważny jak surowa moc hashowania przy wyborze sprzętu górniczego dla maksymalnych zysków.
Bitmain Antminer S21e XP Hyd 3U

Koparka Bitmain Antminer S21e XP Hyd 3U zapewnia niezrównaną wydajność dla poważnych górników Bitcoina w 2025 roku. Wydany w grudniu 2024 roku, ten potężny model pokazuje zaangażowanie Bitmain w przesuwanie granic wydajności wydobycia.
Kluczowe cechy Antminer S21e XP Hyd 3U
S21e XP Hyd 3U, znany również jako Antminer U3S21EXPH, ma kilka imponujących specyfikacji:
-
Zaawansowany system chłodzenia hydro utrzymujący optymalne temperatury między 20-50°C
-
Kompaktowa konstrukcja 3U do szafy rack o wymiarach 900 x 486 x 132 mm
-
Niezwykle cicha praca przy poziomie hałasu zaledwie 50 dB
-
Profesjonalna łączność przez interfejs Ethernet 10/100M
-
Wysoka tolerancja wilgotności między 10-90%
Ta koparka ASIC wymaga napięcia 380-415V, co czyni ją odpowiednią do przemysłowych operacji wydobywczych, a nie do użytku domowego.
Hashrate i moc Antminer S21e XP Hyd 3U
Koparka S21e XP Hyd 3U zapewnia wyjątkowy hashrate 860 TH/s przy zużyciu 11 180 W energii elektrycznej. Przekłada się to na imponujący współczynnik efektywności energetycznej 13 J/TH, przewyższający wiele konkurencyjnych modeli.
Koparka obsługuje tylko algorytm SHA-256, co czyni ją idealną do wydobywania Bitcoina oraz alternatywnych monet, takich jak BitcoinCash, eCash i DigiByte.
Rentowność i czas zwrotu Antminer S21e XP Hyd 3U
Dzienne zyski dla S21e XP Hyd 3U sięgają około 0,00045 BTC, co przekłada się na około 47,52 EUR przychodu przed kosztami energii elektrycznej. Po odjęciu kosztów energii, dzienne zyski wahają się między 22,19 EUR a 42,06 EUR w zależności od stawek za energię.
Miesięczne zyski wahają się od 829,88 EUR do około 1 260 EUR, co czyni tę koparkę atrakcyjną opcją dla górników poszukujących znacznych zysków.
Znaczna inwestycja początkowa wymaga cierpliwości, a czas zwrotu wynosi zwykle od 17,2 miesięcy (516 dni) do 30,5 miesięcy w zależności od bieżących cen Bitcoina i trudności wydobycia.
Cena Antminer S21e XP Hyd 3U za TH/s
Ceny tego premium sprzętu górniczego różnią się w zależności od sprzedawcy. Koszty wahają się od 13 358,94 EUR do 20 338,99 EUR, a większość renomowanych sprzedawców oferuje go w cenie około 17 000-19 000 EUR.
Cena za TH/s wynosi od 15,53 EUR do 23,65 EUR, ze średnią około 20 EUR za TH/s. Dla porównania, standardowy S21e Hyd oferuje cenę/TH zaledwie 11,45 EUR, ale ze znacznie niższym hashrate'em wynoszącym 288 TH/s.
Dla górników poszukujących absolutnie najlepszej koparki kryptowalut w 2025 roku, S21e XP Hyd 3U reprezentuje szczyt wydajności, choć jego wysoka cena odzwierciedla specyfikacje lidera rynku.
Auradine Teraflux AH3880 ⚡
Źródło obrazu: YouTube
Koparka Auradine Teraflux AH3880 jest potężnym konkurentem w wydobyciu o wysokiej wydajności, oferując wyjątkową wartość dla operacji wydobywania Bitcoina. Wydana w marcu 2025 roku, ta amerykańska maszyna wprowadza na rynek zaawansowaną technologię chłodzenia.
Kluczowe cechy Teraflux AH3880
Teraflux AH3880 ma kilka innowacyjnych funkcji, które odróżniają ją od standardowych koparek ASIC:
-
Zaawansowany system chłodzenia hydro z bezpośrednio montowanymi płytami chłodzącymi wodnymi dla efektywnego odprowadzania ciepła z chipów ASIC
-
Technologia EnergyTune™ umożliwiająca górnikom dostosowanie zużycia energii do bieżących potrzeb sieci
-
Technologia SMART hashboard umożliwiająca nieprzerwane działanie
-
Zasilanie 3-fazowe obniżające koszty operacyjne i zmniejszające ryzyko przerw w zasilaniu
-
Elastyczne zarządzanie mocą od 1800 watów do 10 kW dla optymalnej wydajności
-
Zintegrowany ekran OLED pokazujący adres IP, wskaźniki wydajności i dane temperatury
-
Zaawansowane wykrywanie wycieków dla szybkiej identyfikacji potencjalnych nieszczelności
Koparka ma konstrukcję 2U do szafy rack, pracuje przy poziomie hałasu zaledwie 35 dB i działa efektywnie w temperaturach od 5 do 45°C.
Hashrate i moc Teraflux AH3880
Ta koparka zapewnia hashrate 600 TH/s przy zużyciu około 8 700 W mocy. Jej współczynnik efektywności wynosi od 14,5 do 16,5 J/TH, co plasuje ją wśród najbardziej energooszczędnych koparek Bitcoina dostępnych obecnie na rynku. Urządzenie obsługuje wyłącznie algorytm SHA-256, co czyni je idealnym do wydobywania Bitcoina i kompatybilnych kryptowalut.
Rentowność i czas zwrotu Teraflux AH3880
Obecne warunki rynkowe pokazują, że Teraflux AH3880 generuje solidne zyski:
|
Okres |
Zysk |
|---|---|
|
Dziennie |
28,52 EUR |
|
Tygodniowo |
199,65 EUR |
|
Miesięcznie |
855,64 EUR |
|
Rocznie |
104 109,85 EUR |
Te obliczenia zakładają koszty energii elektrycznej na poziomie 0,06 USD/kWh. Oprócz Bitcoina, ta koparka wydobywa z zyskiem BitcoinCash (0,08 BCH dziennie), DigiByte (2 941,32 DGB dziennie) i eCash (1 262 641,80 XEC dziennie).
Cena Teraflux AH3880 za TH/s
Koparka kosztuje około 16,66 USD za TH/s, co plasuje ją konkurencyjnie między modelami premium Bitmain a bardziej budżetowymi alternatywami.
Teraflux AH3880 wyróżnia się nie tylko specyfikacjami technicznymi, ale także tym, że jest produkowana poza tradycyjnymi łańcuchami dostaw, co może zmniejszyć ryzyko związane z międzynarodowymi cłami lub sankcjami. Dla górników dbających zarówno o wydajność, jak i stabilność łańcucha dostaw, ten amerykański system stanowi atrakcyjną alternatywę dla opcji produkowanych w Chinach.
Bitdeer SealMiner A2 Pro Hyd

Koparka Bitdeer SealMiner A2 Pro Hyd to znaczący postęp w technologii wydobywania Bitcoina od czasu jej premiery w marcu 2025 roku. To potężne urządzenie górnicze równoważy wydajną pracę z konkurencyjną ceną dla górników poszukujących dochodowego sprzętu.
Kluczowe cechy SealMiner A2 Pro Hyd
SealMiner A2 Pro Hyd ma kilka imponujących specyfikacji:
-
Zaawansowana konstrukcja chipów 4nm dla maksymalnej wydajności przetwarzania
-
System chłodzenia hydro efektywnie odprowadzający ciepło, umożliwiający pracę przy temperaturach wody na wlocie do 60°C
-
Zwiększona wydajność w wysokich temperaturach z temperaturami na wylocie sięgającymi 70°C
-
Cicha praca przy około 50 dB dla cichszego środowiska wydobywczego
-
Łączność Ethernet dla bezproblemowej integracji z sieciami wydobywczymi
-
Zakres temperatur pracy 5-40°C z tolerancją wilgotności 10-90%
Ta koparka charakteryzuje się przełomową wydajnością zasilania sięgającą 97%, co znacznie zmniejsza straty energii. Producent zapewnia kompleksową 365-dniową gwarancję licząc od daty wysyłki.
Hashrate i moc SealMiner A2 Pro Hyd
SealMiner A2 Pro Hyd zapewnia imponujące wskaźniki wydajności:
-
Hashrate: 500-530 TH/s (±10%)
-
Pobór mocy: 7 450-7 900 W (±10%)
-
Współczynnik efektywności energetycznej: 14,9 J/TH (±5%)
Te specyfikacje plasują ją wśród najbardziej wydajnych koparek SHA-256 obecnie dostępnych, co czyni ją idealną do wydobywania Bitcoina, Bitcoin Cash i innych kompatybilnych kryptowalut.
Rentowność i czas zwrotu SealMiner A2 Pro Hyd
W oparciu o obecne warunki rynkowe, SealMiner A2 Pro Hyd generuje znaczne zyski:
|
Okres |
Zysk |
|---|---|
|
Dziennie |
17,46 EUR |
|
Miesięcznie |
531,01 EUR |
|
Rocznie |
6 372,08 EUR |
Niektóre źródła sugerują nawet wyższe dzienne zyski wahające się od 13,86 EUR do 20,30 EUR, w zależności od kosztów energii elektrycznej i wahań ceny Bitcoina.
Cena SealMiner A2 Pro Hyd za TH/s
SealMiner A2 Pro Hyd jest wyceniony na około 7 156,58 EUR, co przekłada się na 14,31 EUR za TH/s. Ta stosunkowo przystępna cena czyni go atrakcyjną opcją w porównaniu z konkurencją premium. Niektórzy sprzedawcy oferują to urządzenie w różnych punktach cenowych:
-
Cena oficjalna: 7 156,58 EUR
-
Cena alternatywnego sprzedawcy: 4 389,37 EUR
-
Opcja budżetowa: 3 776,76 EUR
Ta struktura cenowa pozycjonuje SealMiner A2 Pro Hyd jako opłacalną alternatywę dla droższych modeli Bitmain i innych producentów, oferując szybszy zwrot z inwestycji dla górników dysponujących ograniczonym kapitałem. Wysyłka tego modelu ma się rozpocząć w czerwcu 2025 roku, potencjalnie wcześniej w zależności od postępów produkcji.
MicroBT WhatsMiner M66S++ 🔥

Koparka MicroBT WhatsMiner M66S++ zapewnia solidną wydajność ze średniej półki na konkurencyjnym rynku wydobywania kryptowalut, równoważąc wydajność z rozsądną efektywnością energetyczną. Wydana w grudniu 2024 roku, ta koparka chłodzona zanurzeniowo oferuje entuzjastom Bitcoina praktyczną alternatywę dla sprzętu z wyższej półki cenowej.
Kluczowe cechy WhatsMiner M66S++
WhatsMiner M66S++ ma kilka praktycznych specyfikacji:
-
Technologia chłodzenia zanurzeniowego dla optymalnego zarządzania termicznego
-
Kompaktowe wymiary 267 x 147 x 401 mm
-
Waga około 18 kg
-
Poziom hałasu 75 dB
-
Interfejs Ethernet dla łączności sieciowej
-
Zakres temperatur pracy 5-45°C
-
Tolerancja wilgotności 5-95%
Koparka wymaga połączenia wysokiego napięcia 380-480V, co czyni ją odpowiednią głównie do przemysłowych operacji wydobywczych, a nie do użytku domowego.
Hashrate i moc WhatsMiner M66S++
Ta koparka zapewnia solidne wskaźniki wydajności:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
348-356 TH/s |
|
Pobór mocy |
5394-5518 W |
|
Efektywność energetyczna |
15,5 J/TH |
Urządzenie obsługuje wyłącznie algorytm SHA-256, co czyni je idealnym do wydobywania Bitcoina oraz alternatywnych monet, takich jak BitcoinCash i eCash.
WhatsMiner M66S++ rentowność i czas zwrotu
Dzienne zyski dla WhatsMiner M66S++ sięgają około 0,000192 BTC, co przekłada się na około 20,32 EUR przychodu przed kosztami energii elektrycznej. Po uwzględnieniu kosztów energii (przy 0,10 EUR/kWh), dzienne zyski wahają się między 7,68 EUR a 9,17 EUR.
Miesięczna rentowność wynosi od 230,40 EUR do 275,10 EUR, a roczne zyski mogą sięgać 2 803,18 EUR do 3 345,36 EUR.
Okres zwrotu zwykle wynosi około 408 dni (brutto) do 1 077 dni (netto), w zależności od kosztów energii elektrycznej i wahań ceny Bitcoina.
Cena WhatsMiner M66S++ za TH/s
Koszt tego sprzętu górniczego zwykle oscyluje wokół 8 635,20 EUR. Cena za TH/s wynosi około 24,81 EUR w oparciu o hashrate 348 TH/s.
WhatsMiner M66S++ zajmuje praktyczne miejsce pośrodku rynku — zapewniając niezawodną wydajność bez ceny premium z najwyższej półki, co czyni go odpowiednim dla górników skupionych na stałych, regularnych zyskach.
Bitmain Antminer S21 XP+ Hyd 🔥
Źródło obrazu: BITMAIN
Koparka Bitmain Antminer S21 XP+ Hyd dołącza do kategorii premium koparek chłodzonych hydro w 2025 roku, oferując imponujące specyfikacje, które plasują ją wśród najlepszych maszyn do wydobywania Bitcoina. To potężne urządzenie łączy wysoki hashrate z zaawansowaną technologią chłodzenia, co czyni je idealnym do profesjonalnych operacji wydobywczych.
Kluczowe cechy Antminer S21 XP+ Hyd
Koparka S21 XP+ Hyd ma kilka godnych uwagi specyfikacji:
-
System chłodzenia hydro utrzymujący optymalne temperatury między 20-50°C
-
Kompaktowe wymiary 339 x 173 x 207 mm
-
Umiarkowana waga 14,8 kg (netto)
-
Łączność sieciowa przez RJ45 Ethernet 10/100M
-
Wymagania dotyczące przepływu wody 8,0-10,0 l/min
-
Wymagania dotyczące pH cieczy między 8,5-9,5
-
Napięcie wejściowe 380-415V AC
W przeciwieństwie do standardowych modeli chłodzonych powietrzem, ta koparka wymaga odpowiedniej infrastruktury chłodzenia wodnego, ale w zamian zapewnia znacznie lepszą wydajność.
Antminer S21 XP+ Hyd hashrate i moc
To urządzenie górnicze zapewnia doskonałe wskaźniki wydajności:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
500 TH/s |
|
Pobór mocy |
5 500 W |
|
Efektywność energetyczna |
11 J/TH |
Zaprojektowany specjalnie do wydobywania algorytmem SHA-256, S21 XP+ Hyd doskonale sprawdza się w wydobywaniu Bitcoina, Bitcoin Cash i innych kompatybilnych kryptowalut.
Rentowność i czas zwrotu Antminer S21 XP+ Hyd
Jeśli chodzi o potencjał zarobkowy, ta koparka generuje około 16,83 EUR dziennego zysku po kosztach energii elektrycznej. Miesięczna rentowność sięga około 505,09 EUR, co czyni ją atrakcyjną dla poważnych górników.
Dzienna wydajność wydobywcza wynosi około 30,97 EUR w Bitcoinie przed odjęciem kosztów energii elektrycznej w wysokości 12,60 EUR. Te liczby sugerują rozsądny okres zwrotu w zależności od stawek za energię i wahań ceny Bitcoina.
Cena Antminer S21 XP+ Hyd za TH/s
Ceny różnią się w zależności od sprzedawcy:
-
Cena oryginalna: 15 350 EUR za sztukę
-
Cena po kuponach: 13 800 EUR
-
Cena za TH/s: 30,7 EUR standardowo / 27,6 EUR po kuponach
To plasuje S21 XP+ Hyd w segmencie premium sprzętu górniczego. Znaczna inwestycja początkowa jest równoważona przez wyjątkowy współczynnik efektywności 11 J/TH, który należy do najlepszych w branży.
Oczekiwana wysyłka przypada na trzeci kwartał 2025 roku, choć dostępność pozostaje ograniczona, ponieważ urządzenia szybko się wyprzedają po ogłoszeniu.
MicroBT WhatsMiner M63S++

Wydany w grudniu 2024 roku, MicroBT WhatsMiner M63S++ łączy technologię chłodzenia hydro z potężnymi wskaźnikami wydajności, ustanawiając się wśród najbardziej dochodowego sprzętu górniczego dostępnego w 2025 roku. Ta koparka SHA-256 zapewnia niezawodne zyski dla profesjonalnych operacji wydobywania Bitcoina.
Kluczowe cechy WhatsMiner M63S++
WhatsMiner M63S++ oferuje kilka godnych uwagi specyfikacji:
-
Wydajny system chłodzenia hydro wymagający około 1 litra płynu chłodzącego na maszynę
-
Konstrukcja 4U do szafy rack o wymiarach 483 x 663 x 86 mm
-
Zasilacz klasy profesjonalnej wymagający wejścia zasilania 380-480V, 3-fazowego
-
Zakres temperatur pracy 5-45°C z tolerancją wilgotności między 5-95%
-
Łączność Ethernet dla bezproblemowej integracji sieciowej
-
Kompleksowa gwarancja 180 dni od zakupu
Hashrate i moc WhatsMiner M63S++
Ta koparka ASIC zapewnia mocne wskaźniki wydajności:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
478 TH/s |
|
Pobór mocy |
10 000 W |
|
Efektywność energetyczna |
20,92 J/TH |
Koparka obsługuje tylko algorytm SHA-256, co czyni ją odpowiednią do wydobywania Bitcoina, BitcoinCash i innych kompatybilnych kryptowalut.
Rentowność i czas zwrotu WhatsMiner M63S++
WhatsMiner M63S++ generuje około 29,66 EUR w Bitcoinie dziennie przed kosztami energii elektrycznej. Po odjęciu kosztów energii (przy 0,10 EUR/kWh), dzienne zyski sięgają około 6,76 EUR.
Miesięczna rentowność wynosi 202,67 EUR, a roczne zyski mogą przekroczyć 2 461,94 EUR.
W oparciu o te liczby, koparka wymaga około 405 dni (brutto) do 2 518 dni (netto) na pełny zwrot inwestycji, w zależności od kosztów energii elektrycznej i wahań ceny Bitcoina.
Cena WhatsMiner M63S++ za TH/s
Koszt nabycia zwykle wynosi około 109 735,60 EUR, co przekłada się na około 26,72 EUR za TH/s.
Znaczna inwestycja początkowa jest równoważona imponującym hashrate'em, choć współczynnik efektywności 20,92 J/TH plasuje ją za kilkoma konkurentami pod względem efektywności energetycznej. Ta koparka stanowi solidną opcję dla tych, którzy priorytetowo traktują surową moc hashowania nad maksymalną wydajnością przy budowie operacji wydobywczej.
Bitmain Antminer S21 Immersion

Koparka Bitmain Antminer S21 Immersion zapewnia potężne hashrate'y zaprojektowane specjalnie dla profesjonalnych operacji wydobywania Bitcoina. Ta wyspecjalizowana koparka wymaga odpowiedniej infrastruktury chłodzenia cieczą, co czyni ją odpowiednią dla operacji na skalę przedsiębiorstwa poszukujących zoptymalizowanej wydajności swojego sprzętu górniczego.
Kluczowe cechy Antminer S21 Immersion
Antminer S21 Immersion ma kilka godnych uwagi specyfikacji:
-
Konstrukcja zoptymalizowana pod zanurzenie wymagająca specjalistycznego płynu dielektrycznego
-
Kompaktowy współczynnik kształtu o wymiarach 293 x 236 x 364 mm
-
Umiarkowana waga 17,15 kg netto (20,45 kg z opakowaniem)
-
Zasilanie trójfazowe wymagające wejścia 380-415V AC
-
Zakres temperatur pracy między 30-55°C dla temperatury oleju na wlocie
-
Wymagany przepływ chłodziwa 1 m³/h
-
Wysoka tolerancja wilgotności między 10-90%
-
Łączność sieciowa przez interfejs RJ45 Ethernet 10/100M
To urządzenie górnicze działa w dwóch odrębnych trybach zasilania — Normalnym Trybie Energii (NEM) i Wysokim Trybie Energii (HEM) — umożliwiając górnikom dostosowanie do wydajności lub maksymalnej wydajności w zależności od kosztów energii elektrycznej.
Hashrate i moc Antminer S21 Immersion
Ta koparka zapewnia różne poziomy wydajności w zależności od wybranego trybu pracy:
|
Specyfikacja |
Normalny Tryb Energii |
Wysoki Tryb Energii |
|---|---|---|
|
Hashrate |
239 TH/s |
301 TH/s |
|
Pobór mocy |
3824 W |
5569 W |
|
Efektywność energetyczna |
16,0 J/TH |
18,5 J/TH |
S21 Immersion obsługuje wyłącznie wydobywanie algorytmem SHA-256, co czyni go odpowiednim do wydobywania Bitcoina, Bitcoin Cash i Bitcoin SV.
Rentowność i czas zwrotu Antminer S21 Immersion
W obecnych warunkach rynkowych S21 Immersion generuje około 11,91 EUR dziennego dochodu przed kosztami energii elektrycznej. Po odjęciu kosztów energii wynoszących około 4,72 EUR dziennie, górnicy mogą spodziewać się zysków netto w wysokości około 7,19 EUR dziennie.
Miesięczna rentowność sięga około 218,45 EUR, a roczne zyski mogą przekroczyć 2 621,38 EUR.
Okres zwrotu zwykle wynosi od 28,8 do 35,7 miesięcy w zależności od ceny zakupu i warunków pracy.
Cena Antminer S21 Immersion za TH/s
To urządzenie jest dostępne u kilku dostawców w różnych punktach cenowych:
-
Cena oficjalna: 3 180,38 EUR
-
Zakres cen detalicznych: od 6 393,21 EUR do 7 918,99 EUR
-
Cena za TH/s: 14,79 EUR
Dla górników poszukujących równowagi między wydajnością a inwestycją, Antminer S21 Immersion oferuje solidną opcję w segmencie średniej półki sprzętu górniczego dostępnego w 2025 roku.
MicroBT WhatsMiner M56S 🔧
Koparka MicroBT WhatsMiner M56S oferuje zrównoważoną opcję ze średniej półki dla górników Bitcoina poszukujących niezawodnej wydajności SHA-256. Wydana w styczniu 2023 roku, ten sprzęt łączy przyzwoity hashrate z umiarkowanymi potrzebami energetycznymi, co czyni go odpowiednim zarówno dla nowych, jak i istniejących operacji wydobywczych.
Kluczowe cechy WhatsMiner M56S
M56S ma kilka praktycznych specyfikacji:
-
Kompaktowe wymiary 267 x 147 x 401 mm i waga 13 kg
-
Kompatybilność z chłodzeniem zanurzeniowym
-
Szeroka tolerancja wilgotności między 5-95%
-
Zakres temperatur pracy 0-40°C
-
Łączność Ethernet dla integracji sieciowej
-
Dwuletnia gwarancja u wybranych sprzedawców
Ta koparka działa efektywnie w różnych środowiskach dzięki możliwościom zarządzania termicznego i trwałej konstrukcji.
Hashrate i moc WhatsMiner M56S
Wskaźniki wydajności dla WhatsMiner M56S obejmują:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
212-216 TH/s |
|
Pobór mocy |
5550-5616 W |
|
Efektywność energetyczna |
26-29 J/T |
Te specyfikacje plasują go jako solidnego wykonawcę do wydobywania algorytmem SHA-256, obsługującego Bitcoin, Bitcoin Cash i BSV.
Rentowność i czas zwrotu WhatsMiner M56S
WhatsMiner M56S generuje około 0,000111 BTC dziennie, co przekłada się na około 11,72-11,76 EUR przed kosztami energii elektrycznej. Po kosztach energii, dzienne zyski wahają się od -0,95 EUR do 0,33 EUR w zależności od stawek za energię i wydobywanej monety.
Niektóre alternatywne monety czasami oferują lepsze zyski niż Bitcoin:
-
Fractal Bitcoin: 13,04 EUR dziennego przychodu
-
BitcoinCash: 11,98 EUR dziennego przychodu
-
eCash: 12,46 EUR dziennego przychodu
Cena WhatsMiner M56S za TH/s
Obecnie dostępny w różnych punktach cenowych:
-
1 560,13 EUR do 1 579,22 EUR
-
Cena za TH/s: około 7,35-7,45 EUR
WhatsMiner M56S zapewnia stosunkowo przystępny punkt wejścia do profesjonalnego sprzętu górniczego przy około jednej trzeciej ceny za TH/s w porównaniu z modelami premium, takimi jak Antminer S21e XP Hyd 3U.
VolcMiner D1 Hydro 🔥

VolcMiner D1 Hydro to pierwsza koparka chłodzona cieczą w swojej serii, zaprojektowana specjalnie dla kryptowalut opartych na algorytmie Scrypt, takich jak Dogecoin i Litecoin. Wydana w lutym 2025 roku, ta wyspecjalizowana koparka zapewnia wyjątkową wydajność dla górników szukających opcji poza Bitcoinem.
Kluczowe cechy VolcMiner D1 Hydro
Koparka D1 Hydro ma kilka praktycznych specyfikacji:
-
Zaawansowany system chłodzenia hydro działający efektywnie w zakresie 5-45°C
-
Kompaktowa konstrukcja 2U do szafy rack o wymiarach 655 x 445 x 90 mm
-
Cicha praca przy poziomie hałasu zaledwie 50 dB
-
Tolerancja wilgotności w zakresie 10-90%
-
Łączność Ethernet dla łatwej integracji sieciowej
-
Wymagania napięciowe 170-300V
Koparka waży 28,6 kg i ma konstrukcję klasy przemysłowej odpowiednią do profesjonalnych konfiguracji wydobywczych.
Hashrate i moc VolcMiner D1 Hydro
Ten sprzęt górniczy zapewnia imponującą wydajność algorytmu Scrypt:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
30,4 GH/s |
|
Pobór mocy |
7 600 W |
|
Efektywność energetyczna |
0,25 J/Mh |
W przeciwieństwie do koparek SHA-256, D1 Hydro współpracuje wyłącznie z kryptowalutami opartymi na Scrypt, w tym Dogecoin, Litecoin, Bells i Pepecoin.
Rentowność i czas zwrotu VolcMiner D1 Hydro
D1 Hydro generuje około 48,67 EUR w Dogecoinie dziennie przed kosztami energii elektrycznej. Po kosztach energii (przy 0,10 EUR/kWh), dzienne zyski sięgają około 31,27 EUR.
Miesięczne zarobki wynoszą około 938,08 EUR, a roczne zyski mogą przekroczyć 11 561,05 EUR.
Różne źródła podają różne szacunki zysków:
-
29,46 EUR dziennie (przy 0,10 EUR/kWh energii)
-
30,93 EUR dziennie (161,2060 DOGE)
Cena VolcMiner D1 Hydro za GH/s
Ceny różnią się w zależności od sprzedawcy:
-
Standardowa cena detaliczna: 11 982,64 EUR
-
Cena za GH/s: 394,17 EUR
D1 Hydro wykazuje szczególnie wysoką rentowność przy wydobywaniu Dogecoina (161,21 DOGE dziennie) w porównaniu z Litecoinem (0,05 LTC dziennie), co czyni go doskonałą opcją dla górników skupionych na monetach Scrypt.
ElphaPex DG2+

Koparka ElphaPex DG2+ to najnowsza koparka algorytmu Scrypt na rynku, wydana w lipcu 2025 roku. To wyspecjalizowane urządzenie celuje w wydobywanie Dogecoina i Litecoina, zapewniając stałe zyski górnikom szukającym opcji poza Bitcoinem. Jego wyjątkowy współczynnik efektywności szybko uczynił go popularnym wśród entuzjastów kryptowalut poszukujących dywersyfikacji.
Kluczowe cechy ElphaPex DG2+
DG2+ jest wyposażony w kilka praktycznych specyfikacji:
-
Konstrukcja chłodzona powietrzem z czterema wentylatorami utrzymującymi optymalne temperatury między 5-45°C
-
Kompaktowe wymiary 432 x 196 x 287 mm i waga 18,3 kg
-
Umiarkowany poziom hałasu 75 dB podczas pracy
-
Tolerancja wilgotności między 5-95%
-
Łączność Ethernet dla prostej integracji sieciowej
-
Wymaganie napięciowe 200-240V
Producent zapewnia 180-dniową gwarancję, oferując niezbędną ochronę Twojej inwestycji.
Hashrate i moc ElphaPex DG2+
Ta koparka Scrypt zapewnia imponujące wskaźniki wydajności:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
20,5 GH/s (±5%) |
|
Pobór mocy |
3900 W (±10%) |
|
Efektywność energetyczna |
0,19 J/MH |
DG2+ obsługuje wyłącznie algorytm Scrypt, co czyni go idealnym do wydobywania Dogecoina i Litecoina. Jego współczynnik efektywności 0,19 J/MH przewyższa wielu konkurentów, w tym popularny Antminer L9.
Rentowność i czas zwrotu ElphaPex DG2+
Koparka DG2+ generuje około 106,06 DOGE (24,93 EUR) dziennie przed kosztami energii elektrycznej. Po uwzględnieniu kosztów energii, dzienne zyski wahają się od 21,45 EUR do 26,38 EUR, w zależności od stawek za energię.
Miesięczne zarobki sięgają od 643,52 EUR do 803,10 EUR, a roczne zyski mogą przekroczyć 9 540,99 EUR.
Wydobywanie Dogecoina okazuje się bardziej dochodowe niż Litecoina przy użyciu tego urządzenia, ponieważ wydobywanie Litecoina generuje tylko około 0,03 LTC dziennie.
Cena ElphaPex DG2+ za GH/s
Struktura cenowa urządzenia różni się w zależności od sprzedawcy:
-
Cena standardowa: 9 542,00 EUR
-
Cena alternatywna: 9 500-10 000 EUR
Przekłada się to na około 465,46 EUR za GH/s, co plasuje go jako opcję premium w kategorii wydobywania Scrypt. Wyjątkowy współczynnik efektywności rekompensuje wyższą inwestycję początkową poprzez niższe koszty energii elektrycznej w czasie.
IceRiver ALEO AE1 Lite

Koparka IceRiver ALEO AE1 Lite celuje w innowacyjny algorytm zkSNARK, zapewniając górnikom praktyczny punkt wejścia do dywersyfikacji poza Bitcoinem. Wydana w kwietniu 2025 roku, ta wyspecjalizowana koparka zyskała uwagę dzięki swojej wydajności w wydobywaniu kryptowaluty Aleo.
Kluczowe cechy ALEO AE1 Lite
ALEO AE1 Lite oferuje kilka praktycznych specyfikacji:
-
System chłodzenia powietrzem zapobiegający przegrzewaniu podczas długotrwałej pracy
-
Kompaktowa konstrukcja o wymiarach 205 x 110 x 202 mm i wadze 4,02 kg
-
Niski poziom hałasu około 45 dB
-
Łączność Ethernet dla prostej integracji sieciowej
-
Zakres temperatur pracy 0-40°C z tolerancją wilgotności 10-90%
Producent zapewnia solidną 24-miesięczną gwarancję dla klientów europejskich, zapewniając ochronę tej inwestycji w sprzęt górniczy.
Hashrate i moc ALEO AE1 Lite
Ta koparka kryptowalut zapewnia solidne wskaźniki wydajności:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
300 MH/s (±10%) |
|
Pobór mocy |
500 W (±10%) |
|
Efektywność energetyczna |
1,67 J/MH |
Urządzenie wydobywa wyłącznie na algorytmie zkSNARK, co czyni je idealnym dla Aleo — kryptowaluty skupionej na zdecentralizowanych aplikacjach o wysokiej skalowalności.
ALEO AE1 Lite rentowność i czas zwrotu
Koparka ALEO AE1 Lite generuje około 16,19-18,28 EUR dziennego przychodu przed kosztami energii elektrycznej. Po odjęciu kosztów energii (przy 0,10 EUR/kWh), dzienne zyski wahają się między 15,05-17,14 EUR.
Miesięczne zarobki sięgają około 451,57-514,11 EUR, a roczne zyski mogą przekroczyć 6 254,98 EUR.
Okres zwrotu wynosi około 4,1 miesiąca, co czyni go jedną z szybciej zwracających się inwestycji wśród wyspecjalizowanych koparek kryptowalut.
Cena ALEO AE1 Lite za MH/s
Cena detaliczna różni się w zależności od sprzedawcy:
-
2 822,08 EUR (standardowa cena detaliczna)
-
3 534,39 EUR (cena alternatywna)
Przekłada się to na około 9,41-11,78 EUR za MH/s, co czyni go opłacalną opcją dla górników skupionych na alternatywnych algorytmach poza Bitcoinem.
Goldshell AE Max 🚀

Koparka Goldshell AE Max oferuje potężne możliwości wydobywania ALEO przy użyciu algorytmu zkSNARK. Wydana w maju 2025 roku, ta wyspecjalizowana koparka zapewnia doskonałą alternatywę dla górników szukających opcji poza sprzętem skupionym na Bitcoinie.
Kluczowe cechy Goldshell AE Max
AE Max ma kilka ważnych specyfikacji:
-
Wydajny system chłodzenia z czterema wentylatorami działającymi w zakresie 5-45°C
-
Kompaktowa konstrukcja o wymiarach 264 x 200 x 290 mm i wadze 13,5 kg
-
Umiarkowany poziom hałasu 70-85 dB podczas pracy
-
Łączność Ethernet dla integracji sieciowej
-
Tolerancja wilgotności między 5-65%
-
Wymaganie napięciowe 180-280V dla stabilnej wydajności
Producent zapewnia 180-dniową gwarancję, oferując niezbędną ochronę Twojej inwestycji.
Hashrate i moc Goldshell AE Max
Ta koparka ASIC zapewnia mocne wskaźniki wydajności:
|
Specyfikacja |
Wartość |
|---|---|
|
Hashrate |
360 MH/s (±5%) |
|
Pobór mocy |
3300 W (±5%) |
|
Efektywność energetyczna |
9,17 J/MH |
AE Max wydobywa wyłącznie na algorytmie zkSNARK dla kryptowaluty ALEO, która zyskała popularność jako platforma inteligentnych kontraktów skupiona na prywatności.
Rentowność i czas zwrotu Goldshell AE Max
Koparka Goldshell AE Max generuje około 120,19 tokenów ALEO dziennie, o wartości 21,11-24,13 EUR po kosztach energii elektrycznej. Miesięczne zarobki sięgają około 633,21 EUR, a roczne zyski mogą przekroczyć 7 700 EUR.
Rentowność różni się w zależności od kosztów energii elektrycznej — przy 0,10 EUR/kWh koparka zużywa około 7,56 EUR energii dziennie.
Cena Goldshell AE Max za MH/s
Ceny detaliczne różnią się w zależności od sprzedawcy:
-
Cena standardowa: 3 670-4 294 EUR
-
Cena za MH/s: 10,69-11,93 EUR
Goldshell AE Max to mocna opcja dla górników eksplorujących poza Bitcoinem, zapewniająca niezawodne zyski i rozsądną wydajność dla tych, którzy skupiają się na wydobywaniu ALEO.
Tabela porównawcza 🔍
|
Model koparki |
Hashrate |
Pobór mocy |
Efektywność energetyczna |
Dzienny zysk |
Miesięczny zysk |
Cena |
Cena za TH/s |
Czas zwrotu |
Algorytm |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Antminer S21e XP Hyd 3U |
860 TH/s |
11 180 W |
13 J/TH |
22,19-42,06 EUR |
829,88-1 260 EUR |
17 210 EUR |
20,00 EUR |
17,2-30,5 miesięcy |
SHA-256 |
|
Auradine Teraflux AH3880 |
600 TH/s |
8 700 W |
14,5-16,5 J/TH |
28,52 EUR |
855,64 EUR |
N/A |
16,66 USD |
N/A |
SHA-256 |
|
Bitdeer SealMiner A2 Pro Hyd |
500-530 TH/s |
7 450-7 900 W |
14,9 J/TH |
17,46 EUR |
531,01 EUR |
7 156,58 EUR |
14,31 EUR |
N/A |
SHA-256 |
|
WhatsMiner M66S++ |
348-356 TH/s |
5 394-5 518 W |
15,5 J/TH |
7,68-9,17 EUR |
230,40-275,10 EUR |
8 635,20 EUR |
24,81 EUR |
408-1 077 dni |
SHA-256 |
|
Antminer S21 XP+ Hyd |
500 TH/s |
5 500 W |
11 J/TH |
16,83 EUR |
505,09 EUR |
15 350 EUR |
30,70 EUR |
N/A |
SHA-256 |
|
WhatsMiner M63S++ |
478 TH/s |
10 000 W |
20,92 J/TH |
6,76 EUR |
202,67 EUR |
109 735,60 EUR |
26,72 EUR |
405-2 518 dni |
SHA-256 |
|
WhatsMiner M56S |
212-216 TH/s |
5 550-5 616 W |
26-29 J/T |
-0,95-0,33 EUR |
N/A |
1 560-1 579 EUR |
7,35-7,45 EUR |
N/A |
SHA-256 |
|
VolcMiner D1 Hydro |
30,4 GH/s |
7 600 W |
0,25 J/Mh |
31,27 EUR |
938,08 EUR |
11 982,64 EUR |
394,17 EUR/GH/s |
N/A |
Scrypt |
|
ElphaPex DG2+ |
20,5 GH/s |
3 900 W |
0,19 J/MH |
21,45-26,38 EUR |
643,52-803,10 EUR |
9 542,00 EUR |
465,46 EUR/GH/s |
N/A |
Scrypt |
|
IceRiver ALEO AE1 Lite |
300 MH/s |
500 W |
1,67 J/MH |
15,05-17,14 EUR |
451,57-514,11 EUR |
2 822,08 EUR |
9,41 EUR/MH/s |
4,1 miesiąca |
zkSNARK |
|
Goldshell AE Max |
360 MH/s |
3 300 W |
9,17 J/MH |
21,11-24,13 EUR |
633,21 EUR |
3 670-4 294 EUR |
10,69-11,93 EUR/MH/s |
N/A |
zkSNARK |
Podsumowanie 🚀
Wybór idealnej koparki kryptowalut zależy w dużej mierze od Twojego budżetu, kosztów energii elektrycznej i ogólnych celów inwestycyjnych. Podczas gdy Bitmain Antminer S21e XP Hyd 3U prowadzi na rynku z hashrate'em 860 TH/s, górnicy dbający o koszty mogą znaleźć lepszą wartość w Bitdeer SealMiner A2 Pro Hyd, oferującym 500 TH/s za mniej niż połowę ceny.
Górnicy szukający opcji poza Bitcoinem mają kilka dochodowych możliwości. Koparki oparte na Scrypt, takie jak VolcMiner D1 Hydro, zapewniają imponujące dzienne zyski w wysokości 31,27 EUR przy wydobywaniu Dogecoina. Koparki z algorytmem zkSNARK, takie jak IceRiver ALEO AE1 Lite, stanowią atrakcyjną alternatywę dzięki szybkiemu okresowi zwrotu wynoszącemu 4,1 miesiąca i niższym wymaganiom energetycznym.
Efektywność energetyczna odgrywa decydującą rolę w długoterminowej rentowności. Antminer S21 XP+ Hyd wyróżnia się współczynnikiem efektywności 11 J/TH, znacznie zmniejszając koszty operacyjne w porównaniu z mniej wydajnymi modelami. Przy ocenie sprzętu górniczego należy wziąć pod uwagę, czy wyższe hashrate'y uzasadniają zwiększone zużycie energii elektrycznej, szczególnie przy porównywaniu modeli takich jak WhatsMiner M63S++ (20,92 J/TH) z bardziej wydajnymi alternatywami.
Stosunki ceny do wydajności różnią się znacznie w zależności od dostępnych modeli. WhatsMiner M56S zapewnia najbardziej przystępny punkt wejścia przy około 7,35 EUR za TH/s, podczas gdy opcje premium, takie jak Antminer S21 XP+ Hyd, kosztują do 30,70 EUR za TH/s. Ta znaczna różnica podkreśla znaczenie obliczenia konkretnego zwrotu z inwestycji w oparciu o lokalne stawki za energię, a nie skupiania się wyłącznie na hashrate.
Okresy zwrotu wahają się od zaledwie 4,1 miesiąca dla wyspecjalizowanych koparek ALEO do ponad 30 miesięcy dla sprzętu premium do wydobywania Bitcoina. Te ramy czasowe zmieniają się wraz z cenami kryptowalut, dostosowaniami trudności wydobycia i kosztami energii elektrycznej. Odnoszący sukcesy górnicy muszą zachować elastyczność, biorąc pod uwagę nie tylko bieżące obliczenia rentowności, ale także długoterminową żywotność wybranego sprzętu górniczego.
FAQ
P1. Jakie są najbardziej dochodowe kryptowaluty do wydobywania w 2025 roku? Bitcoin pozostaje najpopularniejszy, ale alternatywy takie jak Dogecoin (przy użyciu koparek Scrypt) i ALEO (przy użyciu koparek zkSNARK) również mogą być dochodowe. Najlepszy wybór zależy od Twojego sprzętu i kosztów energii elektrycznej.
P2. Która koparka kryptowalut oferuje najwyższy hashrate w 2025 roku? Bitmain Antminer S21e XP Hyd 3U prowadzi z imponującym hashrate'em 860 TH/s do wydobywania Bitcoina. Jednak hashrate'y różnią się znacznie między różnymi algorytmami i kryptowalutami.
P3. Jak ważna jest efektywność energetyczna przy wyborze koparki kryptowalut? Efektywność energetyczna jest kluczowa dla długoterminowej rentowności. Koparki takie jak Antminer S21 XP+ Hyd z efektywnością 11 J/TH mogą znacznie zmniejszyć koszty operacyjne w porównaniu z mniej wydajnymi modelami.
P4. Jaki jest typowy okres zwrotu dla wysokiej klasy koparki kryptowalut? Okresy zwrotu różnią się znacznie, od około 4 miesięcy dla niektórych wyspecjalizowanych koparek do ponad 30 miesięcy dla sprzętu premium do wydobywania Bitcoina. Czynniki takie jak ceny kryptowalut, trudność wydobycia i koszty energii elektrycznej wpływają na czas zwrotu.
P5. Czy istnieją dochodowe alternatywy dla wydobywania Bitcoina dla użytkowników domowych? Tak, alternatywy takie jak koparki oparte na Scrypt dla Dogecoina lub koparki zkSNARK dla ALEO mogą być dochodowe dla użytkowników domowych. Często mają niższe koszty wejścia i wymagania energetyczne w porównaniu ze sprzętem do wydobywania Bitcoina.
Powiązane wpisy
Recenzie Aplicație Kratos Mining Monitor 2026 pentru Minerii Solo Acasă
Jul 17, 2026 by Guntis Vitolins
Mineshop
Cum să-ți Securizezi Configurația de Bitcoin Mining de Acasă împotriva Hackerilor
Jul 6, 2026 by Guntis Vitolins
Mineshop
Ce este hashrate-ul la minare și de ce este important?
Jul 2, 2026 by Guntis Vitolins
Mineshop
Cum să Cumperi un Miner ASIC Recondiționat: Ce să Verifici Înainte de a Cumpăra
Jun 28, 2026 by Guntis Vitolins
Mineshop