Przejdź do głównej treści
PLN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas +353 86 068 0516

Domyślna lokalizacja Polski
Porównaj produkty
Profil

Witaj, Gościu

Zarządzaj koszykiem, zamówieniami i listą życzeń

Twój koszyk

Bitmain Antminer S23: porównanie modeli Air, Hydro i 3U (2026)

Bitmain Antminer S23: porównanie modeli Air, Hydro...

Oferta S23 firmy Bitmain przeszła z historii o premierze na początku 2026 roku do realnego problemu zakupowego: istnieje teraz kilka nazw S23, kilka formatów chłodzenia, różne wymagania dotyczące zasilania oraz aktywne oferty sklepowe, które nie mówią wszystkich tej samej historii. Dla kupującego koparkę to dokładnie moment, w którym stary artykuł z zapowiedzi premiery przestaje pomagać. Ta aktualizacja ma zamienić stronę w aktualny przewodnik wyboru.

W skrócie: traktuj model S23 air jako najprostszy przemysłowy punkt wejścia, S23 Hyd jako standardową wysokowydajną opcję hydro, S23 Hyd 3U jako maszynę szafową i wodną dla przygotowanych obiektów, a S23 Immersion jako ofertę specjalistyczną dla projektów immersyjnych. Nie wybieraj wyłącznie na podstawie hashrate'u. Wybieraj na podstawie mocy, którą możesz bezpiecznie dostarczyć, systemu chłodzenia, który już posiadasz, oraz przestrzeni, którą możesz utrzymywać.

Szybka rekomendacja

Wybierz ofertę Bitmain Antminer S23 chłodzonego powietrzem, jeśli chcesz najmniej skomplikowany format S23. Strona Mineshop opisuje go obecnie jako koparkę SHA-256 chłodzoną powietrzem, podczas gdy aktualny wpis w katalogu Bitmain, sprawdzony 2026-09-29, wymienia Bitcoin Miner S23 z parametrami 305 TH/s, 3355W i 11 J/TH, z wysyłką od 2026 Q3. Ten konflikt źródeł ma znaczenie: opis produktu w Mineshop nadal pokazuje konfigurację 318 TH/s, więc oficjalną specyfikację należy zweryfikować przed wystawieniem faktury lub zamówienia zakupowego.

Wybierz Bitmain Antminer S23 Hydro, jeśli kupujesz do instalacji gotowej na hydro i chcesz najlepiej dopasowaną, popularną opcję S23. Katalog Bitmain wymienia S23 Hyd. z parametrami 580 TH/s, 5510W i 9.5 J/TH, z wysyłką od sierpnia 2026. Aktualna oferta Mineshop pokrywa się z kluczowymi parametrami 580 TH/s i 9.5 J/TH. Nadal wymaga odpowiedniej infrastruktury wodnej i przemysłowego planowania elektrycznego; to nie jest koparka typu plug-in do domu.

Wybierz Bitmain Antminer S23 Hyd 3U tylko wtedy, gdy Twój obiekt jest gotowy na hydro w montażu szafowym. Bitmain wymienia Bitcoin Miner U3S23H z parametrami 1160 TH/s, 11020W i 9.5 J/TH, z wysyłką od Q3 2026. Oferta Mineshop opisuje tę samą klasę 1.16 PH/s i format szafowy 3U. Kluczowa liczba jest atrakcyjna, ale prawdziwe pytanie brzmi, czy Twoja szafa, pętla wodna, pompy, odprowadzanie ciepła, dobór zabezpieczeń i proces serwisowania są już na to przygotowane.

Rozważ Bitmain Antminer S23 Immersion tylko wtedy, gdy już prowadzisz infrastrukturę immersyjną. Strona Mineshop podaje 442 TH/s, 5304W i 12 J/TH. To może być przydatne w środowisku zbiornikowym, ale to zły skrót dla kupującego, który chce po prostu cichszej koparki. Immersja dodaje obsługę płynów, kontencję, dyscyplinę serwisową i kwestie gwarancyjne, które należy rozwiązać przed zamówieniem sprzętu.

Aktualne porównanie S23

Model Najlepsze zastosowanie Aktualna sprawdzona specyfikacja Format chłodzenia
S23 air Najprostsze przemysłowe wejście w S23 Katalog Bitmain: 305 TH/s, 3355W, 11 J/TH Chłodzenie powietrzem
S23 Hyd Wysokowydajne wdrożenie gotowe na hydro Katalog Bitmain i oferta Mineshop: 580 TH/s, 5510W, 9.5 J/TH Chłodzenie hydro
S23 Hyd 3U / U3S23H Szafa hydro lub kontener Katalog Bitmain i oferta Mineshop: 1160 TH/s, 11020W, 9.5 J/TH Jednostka szafowa hydro 3U
S23 Immersion Istniejące projekty immersyjne Oferta Mineshop: 442 TH/s, 5304W, 12 J/TH Chłodzenie immersyjne

W oficjalnym katalogu Bitmain są też nowsze wpisy warte obserwacji. 2026-09-29 Bitmain wymieniał S23 XP Hyd. z parametrami 600 TH/s, 5340W i 8.9 J/TH z wysyłką od listopada 2026 oraz S23e U2H z parametrami 865 TH/s, 8650W i 10 J/TH z wysyłką od Q4 2026. To sygnały z katalogu producenta, a nie obietnice stanu magazynowego Mineshop. Należy traktować je jako punkt odniesienia na przyszłość, dopóki lokalna oferta, cena i dostępność nie zostaną potwierdzone.

Dlaczego ta aktualizacja jest potrzebna już teraz

Istniejący artykuł Mineshop o S23 celuje w moment „oczekiwanej premiery na początku 2026 roku". Search Console pokazuje teraz inny problem. Od 2026-08-29 do 2026-09-25 istniejący artykuł o S23 miał 3932 wyświetlenia, ale tylko 6 kliknięć, CTR 0.153% i średnią pozycję około 10. To wystarczająca widoczność, by miała znaczenie, ale tytuł i ujęcie już nie odpowiadają potrzebom kupujących.

Aktywne są również wyszukiwania na poziomie produktów. W ostatnim pełnym 7-dniowym oknie GSC, od 2026-09-19 do 2026-09-25, wiersz produktu antminer s23 hydro miał 5 kliknięć i 50 wyświetleń przy średniej pozycji 5.8, w porównaniu z 2 kliknięciami i 56 wyświetleniami przy 7.68 w poprzednich 7 dniach. Wiersz s23 hydro przeszedł z 1 kliknięcia i 35 wyświetleń przy 8.46 do 2 kliknięć i 50 wyświetleń przy 5.16. W okresie 28 dni wiersze zapytań/stron S23 pokazują popyt wokół wariantów S23 air, Hydro i Hyd 3U. Badania słów kluczowych OpenSEO wykazały również popyt w USA/w języku angielskim na antminer s23, antminer s23 hydro i bitmain antminer s23 hyd 3u 1.16 ph, a niedawne SERPy z września 2026 pokazują pojawiające się treści konkurencji wokół modeli Hydro. Ta kombinacja uzasadnia aktualizację, a nie kolejny generyczny artykuł o ASIC.

To zasilanie i chłodzenie decydują o realnym wyborze

Zanim porównasz ceny zakupu, porównaj gotowość instalacyjną. Model S23 air jest najłatwiejszy do zrozumienia, ale i tak pobiera ponad 3 kW i wymaga odpowiedniego obwodu wysokiej mocy, ścieżki przepływu powietrza oraz planu akustycznego. Warianty Hydro i Hyd 3U przenoszą ciepło do wody, co jest przydatne tylko wtedy, gdy pętla, pompa, sucha chłodnica lub ścieżka odprowadzania ciepła w obiekcie są poprawnie zaprojektowane. Jednostka szafowa 1.16 PH/s może być wydajna na terahash, a mimo to być złym zakupem, jeśli obiekt nie może jej bezpiecznie obsłużyć.

Oddziel też szanse kopania od wyboru sprzętu. Wyższy hashrate daje maszynie większy udział w pracy sieci, ale nie gwarantuje zysku, a tej strony nie należy sprzedawać jako obietnicy zwrotu z inwestycji. Użyj własnej ceny energii, kosztu hostingu, założenia uptime'u oraz planu puli lub kopania solo. Jeśli celem jest planowanie obiektu, przydatne obliczenie jest proste: waty pomnożone przez godziny, a następnie porównane z Twoją rzeczywistą stawką za energię i narzutem na chłodzenie.

Lista kontrolna zakupu

Przed zamówieniem jakiejkolwiek jednostki z rodziny S23 otwórz ponownie aktualną stronę produktu i potwierdź cenę, obsługę VAT, status magazynowy, treść gwarancji, wymagania dotyczące wtyczki i zasilania, okno dostawy oraz dokładną nazwę modelu. 2026-09-29 cztery sprawdzone strony produktów Mineshop zwracały HTTP 200, ale ich dostępność w schemacie była oznaczona jako OutOfStock. To nie czyni stron bezużytecznymi; oznacza, że artykuł powinien prowadzić wybór, a ostateczna rozmowa zakupowa powinna potwierdzić bieżącą dostępność.

Dla większości zaawansowanych kupujących praktyczna kolejność jest prosta. Wybierz S23 air, gdy prostota jest ważniejsza niż szczytowa wydajność. Wybierz S23 Hydro, gdy masz już infrastrukturę hydro i chcesz obecnej standardowej opcji S23 hydro. Wybierz S23 Hyd 3U, gdy szafa i pętla wodna są częścią planu od pierwszego dnia. Wybierz S23 Immersion wyłącznie do wdrożenia immersyjnego, a nie jako uniwersalne obejście dla cichego kopania. To jest prawdziwa decyzja S23: dopasuj koparkę do obiektu, a nie odwrotnie.

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Kliknij tutaj to login.
Polityka prywatności · Polityka cookies