Mineshop udostępnia teraz cztery serwery AI Supermicro HGX z 8 GPU, które można zamówić w UE. Dwa z nich bazują na platformie NVIDIA HGX B200, a dwa na nowszej HGX B300 (Blackwell Ultra) — każdy w wariancie z procesorem Intel Xeon i AMD EPYC. Każda maszyna jest konfigurowana na zamówienie wraz z pisemną ofertą B2B w ciągu jednego dnia roboczego, dostawą z możliwością śledzenia do wszystkich 27 krajów UE oraz płatnością na fakturę z odwrotnym obciążeniem VAT w UE dla zarejestrowanych firm.
Oferta Supermicro w skrócie
| Model | Platforma GPU | Platforma CPU | Pamięć GPU |
|---|---|---|---|
| SYS-A22GA-NBRT | HGX B200, 8× NVIDIA B200 | Dwa procesory Intel Xeon 6900P | 1.4 TB HBM3e |
| AS-A126GS-TNBR | HGX B200, 8× NVIDIA B200 | Dwa procesory AMD EPYC 9005 | 1.4 TB HBM3e |
| SYS-822GS-NB3RT | HGX B300, 8× NVIDIA B300 | Dwa procesory Intel Xeon 6700P | 2.3 TB HBM3e |
| AS-8126GS-NB3RT | HGX B300, 8× NVIDIA B300 | Dwa procesory AMD EPYC 9005 | 2.3 TB HBM3e |
Dane techniczne pochodzą z opublikowanych specyfikacji Supermicro, zgodnie z informacjami na każdej stronie produktu, sprawdzone 2 listopada 2026. Konfiguracje są wykonywane na zamówienie, więc ostateczne dane techniczne wynikają z Twojej oferty.
Para HGX B200: 10U konie robocze z chłodzeniem powietrzem
SYS-A22GA-NBRT i AS-A126GS-TNBR oba umieszczają osiem procesorów graficznych NVIDIA B200 SXM na płycie HGX B200 — łącznie 1.4 TB HBM3e, z NVLink o przepustowości 1.8 TB/s na GPU. Oba są dostarczane w obudowie 10U z chłodzeniem powietrzem z sześcioma zasilaczami 5250 W Titanium w konfiguracji redundantnej 3+3, co upraszcza rozmowę o szafie w porównaniu z alternatywami chłodzonymi cieczą.
Wariant Intel przyjmuje dwa procesory Xeon 6900P z maksymalnie 128 rdzeniami i 504 MB pamięci podręcznej na CPU, 24 gniazda DIMM dla do 6 TB DDR5-6400 RDIMM lub DDR5-8800 MRDIMM, dziesięć dysków NVMe U.2 PCIe 5.0 hot-swap plus dwa M.2 oraz dziesięć niskoprofilowych gniazd PCIe 5.0 x16 — wystarczająco na topologię 1:1 GPU-do-NIC 400G. Wariant AMD łączy ten sam kompleks GPU z dwoma procesorami EPYC 9005 (lub 9004) o łącznej liczbie do 384 rdzeni, osiem wnęk NVMe z opcjonalnym E1.S przy zainstalowanych DPU BlueField-3 oraz osiem gniazd PCIe 5.0 x16.
Para HGX B300: Blackwell Ultra z wbudowaną topologią 800G
SYS-822GS-NB3RT i AS-8126GS-NB3RT przechodzą na osiem procesorów graficznych NVIDIA B300 (Blackwell Ultra) — łącznie 2.3 TB HBM3e — i dodają osiem kart NVIDIA ConnectX-8 SuperNIC obsługujących 8× portów 800G OSFP, zapewniając topologię AI 1.6 TB/s bezpośrednio z obudowy. Oba to maszyny 8U z sześcioma zasilaczami 6600 W Titanium (3+3).
Te dwa są dostarczane jako presety Gold Series z szacowanym czasem dostawy 6–12 tygodni. Preset AMD Gold jest najbardziej konkretnie określony: dwa procesory EPYC 9575F (łącznie 128 rdzeni, 3.3 GHz bazowe), 3 TB DDR5-6400 i 61 TB pamięci masowej E1.S NVMe (8× 7.68 TB) plus dwa dyski rozruchowe 1.92 TB, z dwiema opcjami dwuportowych kart BlueField-3 200G dla topologii. Wariant Intel przyjmuje dwa procesory Xeon 6700P z maksymalnie 86 rdzeniami na CPU i skaluje się do 8 TB DDR5-6000 w układzie 2DPC.
Intel czy AMD: czym różnią się platformy
Wydajność GPU jest identyczna w obrębie każdej pary — wybór dotyczy kompleksu CPU wokół niej. Ścieżka Xeon 6900P oferuje najwyższą liczbę rdzeni na gniazdo i największą pamięć podręczną, co pasuje do hostów wykonujących intensywne przetwarzanie wstępne po stronie CPU równolegle z treningiem. Ścieżka EPYC 9005 oferuje więcej łącznych rdzeni w parze B200 (do 384) i nieco inne układy I/O, w tym kombinację E1.S plus BlueField-3. Limity pamięci, liczba wnęk NVMe i mieszanki gniazd PCIe różnią się w zależności od modelu, więc praktyczną odpowiedzią jest dopasowanie platformy hosta do topologii i pamięci masowej, które już posiadasz.
B200 czy B300?
Uczciwe ujęcie to pamięć i topologia, a nie poziomy marketingowe. Maszyny B300 mają 2.3 TB HBM3e w porównaniu do 1.4 TB w maszynach B200 — różnica między tym, co mieści się w pamięci GPU dla największych modeli — i natywnie integrują topologię 800G ConnectX-8. Maszyny B200 pozostają głównym koniem roboczym z dłuższą historią wdrożeń i, w tych ofertach, większym zapasem gniazd PCIe po stronie Intel. Żaden wybór nie jest błędny; decyduje obciążenie robocze. Jeśli nie jesteś pewien, opisz swoje modele i termin w zapytaniu ofertowym i pozwól specjaliście dopasować konfigurację.
Dla kogo są te serwery
To systemy 8U i 10U, wielokilowatowe, objęte kontrolą eksportową, dla laboratoriów AI, grup badawczych i firm budujących poważne moce wnioskowania lub treningu w Europie. To nie są maszyny biurkowe. Jeśli Twoje obciążenie robocze mieści się w jednej stacji roboczej — profesjonalne procesory graficzne z dużą pamięcią w cichej wieży — nasza linia Mineshop AI Workstation pozostaje praktyczną odpowiedzią, a nasze wcześniejsze wyjaśnienia dotyczące Intel GPU D270 i AMD Instinct MI455X opisują, w jakim kierunku zmierza rynek akceleratorów.
Co się dzieje po złożeniu zapytania ofertowego
- Wysyłasz konfigurację, ilość i termin na dowolnej z czterech stron produktów — lub prosisz o poradę, jeśli nie jesteś pewien.
- Specjalista ds. sprzętu sprawdza dostępność i odpowiada pisemną ofertą B2B w ciągu jednego dnia roboczego, bez VAT.
- Dane użytkownika końcowego są potwierdzane — procesory graficzne NVIDIA do centrów danych są objęte kontrolą eksportową, więc ten krok jest wymagany przed przyjęciem zamówienia.
- Zamówienie potwierdzone w ciągu 24 godzin od akceptacji oferty, z czasem realizacji podanym w ofercie (presety Gold Series: szacunkowo 6–12 tygodni).
- Dostawa z możliwością śledzenia do wszystkich 27 krajów UE, z gwarancją i wsparciem posprzedażowym oraz fakturowaniem z odwrotnym obciążeniem VAT w UE dla firm zarejestrowanych jako podatnicy VAT.
Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego na stronie nie ma ceny?
Te serwery są konfigurowane na zamówienie: GPU, CPU, pamięć, pamięć masowa i topologia — wszystko wpływa na cenę. Pisemna oferta w ciągu jednego dnia roboczego jest szybsza i dokładniejsza niż nieaktualna cena katalogowa.
Czy mogę kupić tylko jeden?
Tak — zamówienia na jedną sztukę są wyceniane w ten sam sposób. Ilości i terminy kształtują czas realizacji, a nie kwalifikowalność.
Czy wysyłacie poza UE?
Oferty obejmują dostawę z możliwością śledzenia do wszystkich 27 krajów UE; kontrola eksportowa procesorów graficznych oznacza, że dane użytkownika końcowego są częścią procesu. W sprawie czegokolwiek wykraczającego poza ten zakres zapytaj w zapytaniu ofertowym.
Komentarze (0)