Skip to main content

Najlepsze maszyny do kopania kryptowalut dla maksymalnych zysków w 2026 roku

Najlepsze maszyny do kopania kryptowalut dla maksy...

Najlepsze maszyny do kopania kryptowalut dla maksymalnych zysków w 2026 roku

Maszyny do kopania kryptowalut zrewolucjonizują standardy wydajności i efektywności do 2026 roku. Sukces Twojej operacji wydobywczej zależy od wyboru odpowiedniego sprzętu.

Rynek pokazuje ekscytujące zmiany w maszynach do kopania bitcoinów, które mogą znacznie zwiększyć Twoje zyski. Avalon Miner A16-282T kosztuje 4 681,20 USD (16,6 USD za TH) i oferuje hashrate 282 TH/s przy efektywności energetycznej 13,8 J/TH. Co więcej, jego zaawansowana wersja, Avalon Miner A16XP-300T, osiąga wydajność 300 TH/s przy poborze mocy 3850 W i cenie 5 580 USD.

Ten artykuł porównuje najbardziej dochodowe maszyny do kopania kryptowalut w 2026 roku od czołowych producentów, takich jak Avalon, Bitmain, Bitdeer i Whatsminer. Rynek sprzętu do kopania kryptowalut pokazuje obiecujące zmiany, które zasługują na Twoją uwagę. Przeanalizowaliśmy wszystko, od wydajnych maszyn do Bitcoina po specjalistyczne koparki LTC/DOGE, takie jak Antminer L11 i seria Elphapex DG2. Nasza szczegółowa analiza zużycia energii, wydajności i wartości dostarczy Ci informacji potrzebnych do podjęcia mądrej decyzji inwestycyjnej.

Avalon Miner A16-282T

Image

Źródło obrazu: Avalon Miner - Canaan Official

Canaan Avalon A16-282T to potęga w świecie kopania kryptowalut. Jego specyfikacje techniczne i wskaźniki wydajności czynią go mądrym wyborem dla poważnych górników. Przyjrzyjmy się, co sprawia, że ta maszyna jest warta Twojej inwestycji.

Specyfikacje Avalon Miner A16-282T

Avalon A16-282T wykorzystuje autorską architekturę układów A16 firmy Canaan i zapewnia stabilną wydajność w kompaktowej obudowie. Ten koparka algorytmu SHA-256 ma wymiary 366 × 213 × 300 mm i waży 14,9 kg. Z łatwością zmieścisz ją w standardowych stojakach górniczych. Maszyna pracuje najlepiej w temperaturach od -5°C do 35°C i radzi sobie z wilgotnością na poziomie 10-90% RH. Przeprojektowana konstrukcja wewnętrzna czyni ją bardziej odporną na zapylone środowiska. Ta cecha daje jej przewagę w warunkach przemysłowych.

Wydajność i efektywność Avalon Miner A16-282T

A16-282T oferuje imponujący hashrate 282 TH/s (±5%). Wydobywa Bitcoina i inne monety SHA-256 z efektywnością energetyczną 13,8 J/TH. To stawia go wśród najlepszych wyborów dla ekonomiki wydobycia w 2026 roku. System chłodzenia wyposażono w nowy wentylator o wysokim ciśnieniu statycznym 14 cm, który tłoczy 500 CFM przy pełnej prędkości - o 25% więcej powietrza niż starsze modele. Lepszy przepływ powietrza oznacza bardziej stabilne temperatury w tunelu płyty haszującej podczas długich sesji wydobywczych.

Pobór mocy Avalon Miner A16-282T

Maszyna potrzebuje około 3900 W (±10%) przy gniazdku. Będziesz potrzebować solidnej infrastruktury zasilania, aby ją uruchomić. Współpracuje z napięciem wejściowym AC 220-277 V. Dołączony zasilacz Avalon PSU3900-01 może dostarczyć maksymalnie 4350 W. Nowy wyłącznik zapobiega wypadkom podczas pracy. Ta funkcja zwiększa bezpieczeństwo konfiguracji wydobywczych.

Cena i dostępność Avalon Miner A16-282T

Oficjalny sklep Canaan oferuje A16-282T za 3 717,62 GBP (około 13,18 USD za TH). To duża inwestycja dla poważnych górników. Niektórzy sprzedawcy oferują go za 3 300,00 GBP, ale poziomy zapasów są różne. Premiera zaplanowana jest na marzec 2026. Urządzenie objęte jest 360-dniową gwarancją Canaan, ale tylko przy zakupie bezpośrednio od nich.

Najlepsze zastosowanie Avalon Miner A16-282T

A16-282T sprawdza się w operacjach na skalę przemysłową przy kosztach energii poniżej 0,04 GBP/kWh. Konstrukcja świetnie nadaje się do całodobowych farm wydobywczych, które potrzebują stabilnego, wysokowydajnego hashowania SHA-256. Pod względem finansowym inwestycję można odzyskać do września 2027. To czyni go idealnym do długoterminowych planów wydobywczych.

Zalety i wady Avalon Miner A16-282T

Zalety:

  • Pokonuje konkurencyjne modele, takie jak S21 XP, z hashrate 282 TH/s

  • System chłodzenia przepuszcza o 25% więcej powietrza niż poprzednia generacja

  • Lepsza konstrukcja do trudnych warunków

  • Łatwo dostępna płyta kontrolna do konserwacji

  • Powinien pozostać opłacalny nawet po halvingu w 2028

Wady:

  • Zużywa dużo energii - 3900 W

  • Wymaga dobrego systemu chłodzenia

  • Dość wysoki koszt początkowy

  • Musi mieć odpowiednie środowisko do prawidłowej pracy

  • Generuje 75 dB hałasu - potrzebne będzie zarządzanie dźwiękiem

Bitmain Antminer S23 Pro

Bitmain Antminer S23 asic miner

Antminer S23 Pro firmy Bitmain został zaprezentowany na Światowym Szczycie Cyfrowego Wydobycia w 2025 roku. To rozwiązanie SHA-256 zrewolucjonizuje świat wydobycia, gdy trafi na rynek w 2026 roku.

Specyfikacje Bitmain Antminer S23 Pro

Standardowy Antminer S23 Pro jest wyposażony w najnowszą optymalizację algorytmu SHA-256. Obudowa ma wymiary 449 × 219 × 293 mm i waży 15,8 kg. To chłodzone powietrzem urządzenie wykorzystuje cztery wydajne wentylatory i działa dobrze w temperaturach od -20°C do 45°C. Urządzenie działa niezawodnie przy wilgotności 10-90% i łączy się przez interfejs Ethernet.

Wydajność i efektywność Bitmain Antminer S23 Pro

S23 Pro oferuje hashrate 318 TH/s przy efektywności 11 J/TH. To poprawa o 41% w porównaniu z serią S21. Koparka przetwarza 318 bilionów hashy na sekundę, aby wydobyć kolejny blok w blockchainie Bitcoina. Architektura układów 5 nm zmniejsza straty energii o 12% w porównaniu ze starszym sprzętem ASIC.

Pobór mocy Bitmain Antminer S23 Pro

Przy pełnej pracy S23 Pro zużywa 3498 watów i wymaga napięcia wejściowego 380-415 V. Dzienne koszty energii elektrycznej wynoszą około 4,67 GBP przy obecnych stawkach. Opatentowana regulacja napięcia pomaga zmniejszyć wahania mocy podczas skoków trudności sieci.

Cena i dostępność Bitmain Antminer S23 Pro

S23 Pro jest wysyłany w Q1 2026 na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Ceny wahają się od 6 137 do 10 641 GBP w zależności od sprzedawcy. Bitmain oferuje elastyczne opcje płatności, w tym plany ratalne, aby zwiększyć sprzedaż.

Najlepsze zastosowanie Bitmain Antminer S23 Pro

Profesjonalne operacje wydobywcze z kosztami energii poniżej 0,06 GBP/kWh uzyskają najwięcej z S23 Pro. Obecne stawki pokazują potencjalne zarobki w wysokości 4,44 GBP dziennie lub 133,18 GBP miesięcznie. Koparka oszczędza 3 kW dziennie w okresach poza szczytem dzięki dynamicznemu skalowaniu częstotliwości, które dostosowuje prędkości zegara do wolumenu transakcji w blockchainie.

Zalety i wady Bitmain Antminer S23 Pro

Zalety:

  • Hashrate o 69% wyższy niż w serii Antminer S21

  • O 41% lepsza efektywność energetyczna w porównaniu z poprzednią generacją

  • Opatentowana regulacja napięcia dla stabilności

  • Modułowe płyty kontrolne umożliwiające indywidualną wymianę płyt haszujących

  • Dynamiczne skalowanie częstotliwości dla optymalizacji mocy

Wady:

  • Wysoki koszt początkowy

  • Wymaga znacznej infrastruktury chłodzącej

  • Poziom hałasu 75 dB wymaga zarządzania dźwiękiem

  • Okres zwrotu inwestycji 1284-1705 dni przy koszcie energii 0,06 GBP/kWh

  • Wymagana specjalistyczna infrastruktura zasilania

Bitdeer Sealminer A3

Image

Źródło obrazu: Bitdeer

Seria Bitdeer Sealminer A3 oferuje różnorodne maszyny do kopania bitcoinów z czterema modelami, które pasują do konfiguracji wydobywczych o różnej wielkości i budżecie.

Specyfikacje Bitdeer Sealminer A3

Linia Sealminer A3 obejmuje warianty z chłodzeniem powietrznym i hydro-chłodzeniem. Modele chłodzone powietrzem obejmują standardowy A3 Air (260 TH/s) o wymiarach 365 × 292 × 197 mm i wadze 15,5 kg oraz A3 Pro Air (290 TH/s). Użytkownicy korporacyjni mogą wybrać warianty z chłodzeniem hydro - A3 Hydro (500 TH/s) i A3 Pro Hydro (660 TH/s). Mają one format serwera 2U (665 × 482 × 86 mm) i ważą 20,5 kg. Każdy model dobrze radzi sobie w środowiskach o wilgotności 10-90%.

Wydajność i efektywność Bitdeer Sealminer A3

Seria A3 wyróżnia się efektywnością energetyczną. Modele Pro osiągają 12,5 J/TH, co stawia je przed wieloma konkurentami. Standardowy A3 Hydro działa przy 13,5 J/TH, podczas gdy A3 Air przy 14,0 J/TH. A3 Pro Hydro oferuje imponujące hashrate między 630-690 TH/s, co czyni go idealnym do operacji wydobywczych na dużą skalę.

Pobór mocy Bitdeer Sealminer A3

Każdy model ma specyficzne potrzeby energetyczne: A3 Air zużywa 3360-3920 W, A3 Pro Air potrzebuje 3250-4000 W, A3 Hydro działa na 6210-7290 W, a topowy A3 Pro Hydro potrzebuje 7875-8625 W. Każdy model działa na napięciu wejściowym 380-480 V i korzysta z wysokowydajnych zasilaczy, które osiągają 97% efektywności.

Cena i dostępność Bitdeer Sealminer A3

A3 Hydro kosztuje 5 091,36 GBP (10,18 GBP/TH), a A3 Pro Hydro jest wyceniony na 7 527,05 GBP (11,40 GBP/TH). Wersje chłodzone powietrzem są oznaczone jako "wkrótce". Produkcja rozpoczęła się w październiku 2025, a modele z chłodzeniem hydro są gotowe do wysyłki.

Najlepsze zastosowanie Bitdeer Sealminer A3

Gęste farmy wydobywcze, które potrzebują maksymalnego hashrate na jednostkę szafy, skorzystają z wariantów z chłodzeniem hydro. Modele chłodzone powietrzem lepiej sprawdzają się w operacjach z podstawową infrastrukturą. Obszary z drogą energią elektryczną szczególnie docenią efektywność modeli A3 Pro.

Zalety i wady Bitdeer Sealminer A3

Zalety:

  • Opcje chłodzenia powietrzem i hydro dają wybór

  • Wskaźniki efektywności konkurują z najlepszymi na rynku (12,5-14,0 J/TH)

  • Cichsza praca - modele hydro działają przy 50 dB, modele powietrzne są o 3-4 dB cichsze niż standardowe koparki

  • Format 2U modeli hydro pomaga zmieścić więcej jednostek na mniejszej przestrzeni

Wady:

  • Modele z chłodzeniem hydro wymagają specjalnej konfiguracji chłodzenia

  • Koszty są wyższe niż w przypadku starszych generacji koparek

  • Wersje chłodzone powietrzem oferują znacznie niższe hashrate niż modele hydro

  • Będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy przy instalacji, zwłaszcza w przypadku modeli hydro

Whatsminer M70S

MICROBT WhatsMiner M50S++

Whatsminer M70S firmy MicroBT trafia w idealny punkt w ofercie sprzętu wydobywczego firmy na 2026 rok. Ta koparka daje poważnym górnikom bitcoinów idealną równowagę między wydajnością a wartością.

Specyfikacje Whatsminer M70S

M70S oferuje hashrate 226-258 TH/s w kompaktowej obudowie o wymiarach 430 × 155 × 226 mm i wadze 13,5 kg. Ta chłodzona powietrzem koparka pracuje w temperaturach od -5°C do 35°C i radzi sobie z wilgotnością 0-95%. Urządzenie jest wyposażone w dwa wentylatory chłodzące i generuje około 75 dB hałasu. Standardowy interfejs Ethernet zapewnia płynną integrację z sieciami wydobywczymi.

Wydajność i efektywność Whatsminer M70S

M70S osiąga efektywność energetyczną 13,5 J/TH, co plasuje go w średniej półce MicroBT. Przewyższa podstawowy model M70 (14,5 J/TH), ale pozostaje w tyle za premium M70S+ (12,5 J/TH). Górnicy mogą liczyć na stabilną wydajność hashrate podczas ciągłej pracy, co czyni go idealnym do długotrwałego użytkowania.

Pobór mocy Whatsminer M70S

Pobór mocy wynosi od 3140 W do 3500 W (±10%) przy gniazdku, więc będziesz potrzebować solidnej instalacji elektrycznej. Urządzenie wymaga napięcia wejściowego 220-240 V AC i łączy się przez kabel zasilający IEC C19 o natężeniu co najmniej 16 A.

Cena i dostępność Whatsminer M70S

Od czasu premiery w grudniu 2025 M70S kosztuje około 14,93 GBP za terahash. Całkowite ceny jednostkowe wahają się od 2 833 do 3 314 GBP w zależności od miejsca zakupu. MicroBT udziela na urządzenie rocznej gwarancji.

Najlepsze zastosowanie Whatsminer M70S

Operacje wydobywcze średniej i dużej skali z dobrze zaprojektowanymi systemami chłodzenia uzyskają najwięcej z M70S. Koparka służy operacjom, które cenią stabilną wydajność ponad częste aktualizacje sprzętu. Jej zrównoważona efektywność sprawdza się w operacjach o umiarkowanych kosztach energii.

Zalety i wady Whatsminer M70S

Zalety:

  • Lepsza efektywność (13,5 J/TH) niż w modelu podstawowym

  • Niezawodna wydajność podczas całodobowej pracy

  • Współpracuje ze standardowymi konfiguracjami wydobywczymi

  • Dobra wartość za wydajność

Wady:

  • Wysokie zapotrzebowanie na energię (3140-3500 W)

  • Poziom hałasu 75 dB oznacza potrzebę wyciszenia

  • Wymaga dedykowanego zasilania 220-240 V

  • Nie tak wydajny jak modele z wyższej półki serii S

Antminer L11 (Litecoin/Dogecoin)

Bitmain Antminer L11 Hyd 6U Hydro asic miner

Bitmain rewolucjonizuje wydobycie Scrypt dzięki nowemu Antminerowi L11, specjalistycznej maszynie, która wydobywa Litecoina i Dogecoina jednocześnie bez dodatkowego zużycia energii.

Specyfikacje Antminer L11

Antminer L11 działa na algorytmie Scrypt i oferuje hashrate 20 GH/s. Urządzenie ma wymiary 195 × 290 × 379 mm i waży 13,5 kg. Ta maszyna wykorzystuje chłodzenie powietrzem z czterema wydajnymi wentylatorami i pracuje najlepiej w temperaturach od 5°C do 45°C. System pozostaje stabilny przy wilgotności 5-95% i łączy się przez standardowy interfejs Ethernet.

Wydajność i efektywność Antminer L11

Efektywność energetyczna L11 wynosząca 184 J/GH pokazuje poprawę o 25% w porównaniu z modelem L9 (16 GH/s) i podwaja wydajność L7 (9,5 GH/s). System chłodzenia z czterema wentylatorami pomaga maszynie pracować bez przerwy bez przegrzewania.

Pobór mocy Antminer L11

Maszyna potrzebuje 3680 watów przy pełnej wydajności. Użytkownicy muszą mieć dedykowaną konfigurację zasilania z napięciem wejściowym 220-240 V przez wbudowany zasilacz APW12.

Cena i dostępność Antminer L11

L11 zadebiutował w grudniu 2025 z ceną 6 860 GBP (0,34 GBP/MH). Bitmain udziela 180-dniowej gwarancji obejmującej wady produkcyjne przy normalnej eksploatacji.

Najlepsze zastosowanie Antminer L11

Małe i średnie operacje z kosztami energii poniżej 0,108 GBP/kWh skorzystają najbardziej z L11. Maszyna zarabia około 9,69 GBP dziennie, co czyni ją idealną dla górników, którzy chcą nagród LTC/DOGE bez skomplikowanych konfiguracji.

Zalety i wady Antminer L11

Zalety:

  • Wydobywa LTC i DOGE razem bez dodatkowych potrzeb energetycznych

  • Najważniejszy wzrost hashrate w porównaniu ze starszymi modelami

  • Dobra równowaga między wydajnością a użytecznością

Wady:

  • Wysokie zapotrzebowanie na energię - 3680 W

  • Głośna praca przy 75 dB wymaga kontroli hałasu

  • Długi okres zwrotu - około 708 dni

Elphapex DG2 (Litecoin/Dogecoin)

ElphaPex DG2+ – 20.5 GH/s High-Efficiency Scrypt ASIC Miner for Litecoin & Dogecoin

ElphaPex DG2 wyznacza nowe standardy w wydobyciu Scrypt i zapewnia przełomową efektywność dla wydobycia Litecoina i Dogecoina w przemysłowych środowiskach wydobywczych.

Specyfikacje Elphapex DG2

ElphaPex DG2 oferuje hashrate od 16 GH/s do 20,5 GH/s w różnych wariantach modeli. Kompaktowa obudowa koparki ma wymiary 369 × 196 × 287 mm i waży 16,5 kg. Cztery wydajne wentylatory utrzymują system w chłodzie w optymalnych temperaturach od 5°C do 45°C. Urządzenie działa niezawodnie przy wilgotności 5-95% i łączy się przez standardowy interfejs Ethernet.

Wydajność i efektywność Elphapex DG2

Model DG2+ osiąga imponującą efektywność 0,19 J/MH, co czyni go pierwszą koparką ASIC, która przekroczyła próg 0,2 J/MH dla wydobycia Litecoina i Dogecoina. Standardowy model oferuje efektywność 0,22 J/MH i przewyższa konkurentów, takich jak Antminer L9. Ten przełom rozpoczyna to, co eksperci nazywają "erą efektywności 0,1x".

Pobór mocy Elphapex DG2

Zapotrzebowanie na energię każdego modelu znacznie się różni. Standardowy DG2 zużywa 3520 W, podczas gdy DG2+ wymaga około 3900 W. Silny system zasilania wspiera wszystkie warianty, działając na napięciu wejściowym 200-240 V.

Cena i dostępność Elphapex DG2

Urządzenie zadebiutowało w czerwcu 2025 z cenami od 5 979,23 do 6 404,58 GBP, w zależności od sprzedawcy i wyboru modelu. Każda jednostka jest objęta 180-dniową gwarancją.

Najlepsze zastosowanie Elphapex DG2

Profesjonalne operacje wydobywcze z kosztami energii poniżej 0,08 GBP/kWh skorzystają najbardziej z ElphaPex DG2. Obecne stawki pokazują dzienne zarobki w wysokości 8,52 GBP za wydobycie Quai-Scrypt i 6,18 GBP za wydobycie Dogecoina.

Zalety i wady Elphapex DG2

Zalety:

  • Wiodące wskaźniki efektywności (do 0,19 J/MH)

  • Solidny system chłodzenia zaprojektowany do ciągłej pracy

  • Możliwość wydobywania wielu kryptowalut opartych na Scrypt jednocześnie

Wady:

  • Znaczne wymagania energetyczne (3520 W-3900 W)

  • Poziom hałasu sięga 75 dB, co wymaga zarządzania dźwiękiem

  • Najlepiej nadaje się do środowisk przemysłowych, a nie domowych

Avalon Miner A15Pro-221T

Image

Źródło obrazu: Mineshop

Avalon Miner A15Pro-221T firmy Canaan stanowi dobrą równowagę między wydajnością a efektywnością. To czyni go atrakcyjnym wyborem w średniej półce wydobycia Bitcoina na 2026 rok.

Specyfikacje Avalon Miner A15Pro-221T

A15Pro-221T wykorzystuje technologię układów A15 firmy Canaan w kompaktowej obudowie. Mierzy 301 × 192 × 292 mm i waży 14,9 kg. Koparka jest wyposażona w dwa wentylatory chłodzące 12050 i pracuje najlepiej w temperaturach od -5°C do 35°C. Hałas osiąga 75 dB przy pełnej pracy, więc górnicy muszą odpowiednio umiejscowić ją w swoich obiektach. Standardowy Ethernet łączy urządzenie, a w zestawie znajduje się pasujący zasilacz.

Wydajność i efektywność Avalon Miner A15Pro-221T

Ta maszyna do kopania bitcoinów generuje 221 TH/s (z odchyleniem -5%~+5%). Celuje w algorytm SHA-256, na którym działają Bitcoin i podobne kryptowaluty. Efektywność energetyczna wynosi 16,8 J/TH (-3%~+3%). Górnicy szukający stabilnej wydajności bez kosztów premium uznają to za niezawodny wybór.

Pobór mocy Avalon Miner A15Pro-221T

Koparka potrzebuje około 3662 W mocy (z odchyleniem -10%~+10% przy gniazdku). Górnicy muszą mieć odpowiednią instalację elektryczną, aby uruchomić ją bezpiecznie i bez przerw.

Cena i dostępność Avalon Miner A15Pro-221T

Tę koparkę można kupić za około 2 000 GBP (zamiast 4 400 GBP) lub około 2 702,84 GBP (12,23 GBP/TH), w zależności od miejsca zakupu. Wysyłka obejmuje Wielką Brytanię, USA i wiele innych krajów. Producent udziela 360-dniowej gwarancji od daty zakupu.

Najlepsze zastosowanie Avalon Miner A15Pro-221T

Operacje wydobywcze średniej wielkości, które chcą niezawodnego wydobycia 24/7, uzyskają najwięcej z tej maszyny. Ma to największy sens, gdy koszty energii pozostają poniżej 0,06 GBP/kWh. Oprócz Bitcoina dobrze współpracuje z innymi monetami SHA-256, takimi jak Joulecoin, Peercoin i Terracoin.

Zalety i wady Avalon Miner A15Pro-221T

Zalety:

  • Solidna wydajność 221 TH/s za średni koszt inwestycji

  • Dobra ocena efektywności 16,8 J/TH

  • Niezawodne chłodzenie dzięki podwójnym wentylatorom 12050

  • Uczciwa cena za terahash

  • Szybka wysyłka na całym świecie

Wady:

  • Hałas 75 dB wymaga odpowiedniego zarządzania

  • Pobór mocy 3662 W wymaga solidnej instalacji elektrycznej

  • Nie tak wydajny jak seria A16 i konkurenci

  • Wąski zakres temperatur

Bitmain Antminer S23 XP

Bitmain Antminer S23 asic miner

Bitmain przesuwa granice dzięki Antminerowi S23 XP. Koparka jest wyposażona w specjalistyczne opcje chłodzenia, które pomagają górnikom bitcoinów uzyskiwać lepsze zwroty przy zaawansowanej wydajności.

Specyfikacje Bitmain Antminer S23 XP

S23 XP łączy zaawansowaną architekturę układów z trzema opcjami chłodzenia: powietrzem, wodą (Hydro) i zanurzeniowym (IMM). Każdy model obsługuje łączność Ethernet i dobrze działa przy wilgotności 10-90%. Urządzenie osiąga najlepszą wydajność w temperaturze 5-45°C.

Wydajność i efektywność Bitmain Antminer S23 XP

S23 XP oferuje wysokie hashrate, które różnią się w zależności od metody chłodzenia: 318 TH/s (powietrze), 580 TH/s (Hydro) lub 368-442 TH/s (IMM). Model Hydro osiąga imponującą efektywność 9,5 J/TH, podczas gdy wersje chłodzone powietrzem i IMM działają przy 11 J/TH.

Pobór mocy Bitmain Antminer S23 XP

Każdy model wymaga innego poziomu mocy: chłodzony powietrzem zużywa 3498 W, Hydro potrzebuje 5510 W, a IMM wymaga 4400 W. Użytkownicy płacą około 5,04 GBP dziennie za wersję chłodzoną powietrzem i 7,93 GBP za model Hydro przy stawce 0,06 GBP/kWh.

Cena i dostępność Bitmain Antminer S23 XP

Wysyłka rozpoczyna się w Q1 2026. Standardowy model chłodzony powietrzem kosztuje około 6 500 GBP. Użytkownicy mogą kupić wersję Hydro za około 10 500 GBP z różnymi planami płatności.

Najlepsze zastosowanie Bitmain Antminer S23 XP

S23 XP działa najlepiej tam, gdzie koszty energii są niższe niż 0,06 GBP/kWh. Dzienne zarobki wahają się od 14,02 GBP przy chłodzeniu powietrzem do 25,25 GBP przy modelach Hydro.

Zalety i wady Bitmain Antminer S23 XP

Zalety:

  • Rekordowa efektywność (9,5 J/TH dla Hydro)

  • Wzrost hashrate o 69% w porównaniu z generacją S21

  • Wiele opcji chłodzenia dla różnych środowisk

Wady:

  • Wysoki koszt początkowy

  • Wymaga specjalistycznej konfiguracji chłodzenia

  • Długi okres zwrotu inwestycji (962-1240 dni)

Whatsminer M70

Image

 

Whatsminer M70 firmy MicroBT oferuje ekonomiczną ścieżkę do wydobywania bitcoinów. Operatorzy mogą polegać na tej maszynie do kopania kryptowalut bez płacenia premium.

Specyfikacje Whatsminer M70

Kompaktowa konstrukcja M70 ma wymiary 430 × 155 × 226 mm i waży 13,5 kg. Ten koparka algorytmu SHA-256 działa dobrze w temperaturach od -5°C do 35°C i toleruje wilgotność 0-95%. Dwa wentylatory chłodzące generują około 75 dB hałasu. Urządzenie łączy się przez standardowy interfejs Ethernet, który integruje się z sieciami.

Wydajność i efektywność Whatsminer M70

M70 oferuje hashrate 214 TH/s i osiąga efektywność energetyczną 14,67 J/TH. Trójpoziomowa oferta efektywności MicroBT plasuje go jako opcję podstawową. Średni M70S (13,5 J/TH) i premium M70S+ (12,5 J/TH) uzupełniają gamę.

Pobór mocy Whatsminer M70

Pobór mocy sięga około 3140 W. Urządzenie wymaga napięcia wejściowego 200-277 V przez kabel zasilający IEC C19 o natężeniu 16 A lub wyższym.

Cena i dostępność Whatsminer M70

Grudzień 2025 oznaczał premierę M70. Ceny u sprzedawców wahają się od 1745,56 GBP (8,16 GBP/TH) do 3512,57 GBP (16,42 GBP/TH). Gwarancja producenta obejmuje jeden rok użytkowania.

Najlepsze zastosowanie Whatsminer M70

M70 działa najlepiej w domowych lub małoskalowych środowiskach wydobywczych z chłodzeniem powietrznym, gdzie koszty energii pozostają poniżej 0,06 GBP/kWh. Obecne stawki pokazują dzienne zarobki w wysokości 2,06 GBP lub miesięczne 61,94 GBP.

Zalety i wady Whatsminer M70

Zalety:

  • Dostępny punkt wejścia do wydobywania bitcoinów

  • Niezawodna wydajność w standardowych środowiskach

  • Łatwa integracja z istniejącą infrastrukturą

Wady:

  • Efektywność ustępuje modelom premium

  • Wysokie wymagania energetyczne

  • Zwrot inwestycji zajmuje 845-1701 dni

Avalon Miner A1346-126T

Avalon Miner A1346-113T 3300W

Źródło obrazu: Avalon Miner - Canaan Official

Avalon Miner A1346-126T wyłania się jako opłacalna maszyna do kopania kryptowalut. Małe operacje wydobywcze docenią jego rozsądną wydajność w przystępnej cenie.

Specyfikacje Avalon Miner A1346-126T

Ta kompaktowa koparka wykorzystuje technologię algorytmu SHA-256 i ma wymiary 271 mm × 192 mm × 292 mm, ważąc 12,8 kg. Niezawodny system chłodzenia maszyny obejmuje dwa wentylatory 12050, które pomagają jej skutecznie pracować w temperaturach od -5°C do 35°C. Koparka działa dobrze przy wilgotności 5-95% i łączy się przez standardowy interfejs Ethernet.

Wydajność i efektywność Avalon Miner A1346-126T

Maszyna do kopania bitcoinów osiąga hashrate 126 TH/s (-5%~+5%) i zapewnia efektywność energetyczną 28 J/TH (-5%~+5%@25°C). Oprócz Bitcoina górnicy mogą używać jej do alternatywnych monet, takich jak Joulecoin, Peercoin, eMark i Terracoin.

Pobór mocy Avalon Miner A1346-126T

Pobór mocy sięga około 3570 W (-10%~+10%@Wall-Plug) przy wymaganym napięciu 185-285 V AC. Wbudowany zasilacz dodaje wartości, choć użytkownicy muszą zapewnić własny przewód zasilający.

Cena i dostępność Avalon Miner A1346-126T

Oficjalny sklep Canaan oferuje koparkę za 550,35 GBP (4,37 GBP/T). Ceny wahają się od 397,08 do 950 GBP u różnych sprzedawców. Oryginalni nabywcy od Canaan otrzymują 360-dniową gwarancję.

Najlepsze zastosowanie Avalon Miner A1346-126T

Koparka generuje około 2,06 GBP dziennie przy energii elektrycznej po 0,05 GBP/kWh, co daje łącznie 752,79 GBP rocznie. To czyni ją solidnym wyborem dla górników, którzy chcą zrównoważonej inwestycji i zwrotów.

Zalety i wady Avalon Miner A1346-126T

Zalety:

  • Świetna wartość przy 4,37 GBP/T

  • Wbudowany zasilacz

  • 360-dniowa gwarancja producenta

Wady:

  • Poziom hałasu sięga 75 dB i wymaga zarządzania

  • Znaczne wymagania energetyczne wymagają odpowiedniej instalacji elektrycznej

  • Niższa efektywność w porównaniu z modelami z 2026 roku

Bitdeer Sealminer A3 Pro

Image

Źródło obrazu: Bitdeer

Bitdeer Sealminer A3 Pro to perła w kolekcji sprzętu wydobywczego Bitdeer. Ta potężna maszyna zapewnia wyjątkową wydajność dla poważnych operacji wydobywania bitcoinów w 2026 roku.

Specyfikacje Bitdeer Sealminer A3 Pro

A3 Pro wykorzystuje zaawansowaną technologię chłodzenia hydro w formacie serwera. Jego wymiary to 482x665x86 mm, a waga 20,5 kg. To niezawodne urządzenie dobrze działa w temperaturach od 5-45°C i radzi sobie z wilgotnością 10-90%. Maszyna pracuje cicho przy zaledwie 50 dB i łączy się przez standardowy interfejs Ethernet.

Wydajność i efektywność Bitdeer Sealminer A3 Pro

A3 Pro osiąga hashrate 660 TH/s z zakresem 630-690 TH/s (±10%). Skutecznie wydobywa Bitcoin, BitcoinCash i inne kryptowaluty SHA-256. Najważniejszą cechą maszyny jest ocena efektywności energetycznej 12,5 J/TH (±5%), co czyni ją jedną z najbardziej wydajnych koparek bitcoinów na rynku.

Pobór mocy Bitdeer Sealminer A3 Pro

Pobór mocy sięga 8250 W, wahając się między 7875-8625 W (±10%). Maszyna wymaga napięcia wejściowego 380-480 V i specjalistycznej infrastruktury zasilania.

Cena i dostępność Bitdeer Sealminer A3 Pro

Urządzenie kosztuje 7 527,05 GBP (11,40 GBP/TH) z zastosowanym kuponem. Wysyłka rozpoczęła się w styczniu 2026. Każda maszyna jest objęta 365-dniową gwarancją od daty wysyłki.

Najlepsze zastosowanie Bitdeer Sealminer A3 Pro

Operacje wydobywcze na skalę przemysłową z kosztami energii poniżej 0,06 GBP/kWh skorzystają najbardziej z A3 Pro. Użytkownicy mogą spodziewać się zarobków około 7,99 GBP dziennie lub 239,68 GBP miesięcznie.

Zalety i wady Bitdeer Sealminer A3 Pro

Zalety:

  • Wiodący hashrate 660 TH/s

  • Najlepsza w swojej klasie efektywność 12,5 J/TH

  • Cicha praca przy 50 dB

  • Doskonała technologia chłodzenia hydro

Wady:

  • Wymagana duża inwestycja początkowa

  • Wymaga specjalistycznej konfiguracji chłodzenia

  • Zużywa znaczną moc (8250 W)

  • Bardziej złożony system chłodzenia w porównaniu z opcjami chłodzonymi powietrzem

Antminer L11 Pro

Bitmain Antminer L11 Pro dogecoin asic miner

Antminer L11 Pro firmy Bitmain oferuje zwiększone możliwości wydobycia Scrypt, które na nowo definiują granice wydobycia Litecoina i Dogecoina dzięki imponującym wskaźnikom wydajności.

Specyfikacje Antminer L11 Pro

Antminer L11 Pro zadebiutował w styczniu 2026 i działa na algorytmie Scrypt. Ta jednostka wydobywcza ma wymiary 400 × 195 × 290 mm i waży około 20 kg. System chłodzony powietrzem jest wyposażony w cztery wentylatory chłodzące i działa niezawodnie w temperaturach 5-45°C z tolerancją wilgotności 5-95%. Użytkownicy mogą podłączyć maszynę przez standardowy interfejs Ethernet w celu nieprzerwanej integracji sieciowej.

Wydajność i efektywność Antminer L11 Pro

L11 Pro oferuje hashrate 21 GH/s, co pokazuje poprawę o 5,8% w porównaniu ze standardowym modelem L11 dzięki zoptymalizowanej częstotliwości układów. Rzeczywiste hashrate zwykle wahają się od 20,1-20,8 GH/s z minimalnymi odchyleniami (±2,3%). Efektywność urządzenia wynosi 172 J/GH, przewyższając zarówno DG2+ (179 J/GH), jak i starsze modele L9 (210 J/GH).

Pobór mocy Antminer L11 Pro

Urządzenie zużywa od 3480 do 3650 W, a oficjalne specyfikacje podają 3612 W. Użytkownicy mogą spodziewać się dziennych kosztów energii około 5,51 GBP przy standardowych stawkach.

Cena i dostępność Antminer L11 Pro

Sprzedawcy oferują urządzenie w cenach od 5049,27 do 6353,28 GBP. Gwarancja Bitmain obejmuje wady produkcyjne przez 180 dni.

Najlepsze zastosowanie Antminer L11 Pro

Średnie i duże farmy wydobywcze korzystają najbardziej z L11 Pro, zwłaszcza przy wdrożeniach partiami powyżej 100 jednostek. Górnicy mogą osiągnąć 12-miesięczny okres zwrotu przy kosztach energii około 0,05 GBP/kWh. Urządzenie generuje dzienny przychód w wysokości 10,72 GBP przy obecnych stawkach.

Zalety i wady Antminer L11 Pro

Zalety:

  • Hashrate przewyższa standardowy model L11 o 5%

  • Lepsza efektywność (172 J/GH) w porównaniu z koparkami poprzedniej generacji

  • Nowy projekt przepływu powietrza zwiększa objętość powietrza o 12%

Wady:

  • Poziom hałasu 75 dB wymaga przemysłowej izolacji akustycznej

  • Nie nadaje się do użytku domowego

  • Wymaga specjalistycznej konfiguracji zasilania 220-240 V

Elphapex DG2 Ultra

ElphaPex DG2+ – 20.5 GH/s High-Efficiency Scrypt ASIC Miner for Litecoin & Dogecoin

 

Elphapex DG2 Ultra ustanowił nowe rekordy branżowe jako pierwsza koparka ASIC, która przekracza barierę efektywności 0,2 J/MH dla wydobycia Litecoina i Dogecoina. Ten kamień milowy stanowi znaczący skok w technologii wydobycia Scrypt.

Specyfikacje Elphapex DG2 Ultra

Ta potężna koparka ma niezawodną konstrukcję o wymiarach 369 x 196 x 287 mm i waży 16,5 kg. Maszyna wykorzystuje cztery wentylatory chłodzące klasy przemysłowej i działa najlepiej w temperaturach od 5°C do 45°C. Standardowy interfejs Ethernet RJ45 zapewni płynne połączenie z istniejącymi konfiguracjami wydobywczymi. Urządzenie utrzymuje stałą wydajność przy wilgotności 5-95%.

Wydajność i efektywność Elphapex DG2 Ultra

DG2 Ultra oferuje imponujący hashrate 21 GH/s i osiąga niezwykłą efektywność energetyczną 0,19 J/MH. To czyni go pierwszą koparką ASIC, która osiąga wydajność poniżej 0,2 J/MH dla wydobycia LTC i DOGE. Widzimy wyraźny postęp w porównaniu z poprzednimi modelami: DG1 (0,31 J/MH), DG1+ (0,27 J/MH), DG2 (0,22 J/MH).

Pobór mocy Elphapex DG2 Ultra

Pobór mocy wynosi 3420 W przy wymaganym napięciu wejściowym 200-240 V. Przekłada się to na dzienne koszty energii około 3,26 GBP przy stawkach 0,04 GBP/kWh.

Cena i dostępność Elphapex DG2 Ultra

Premiera rynkowa miała miejsce w czerwcu 2025 z ceną detaliczną 793,38 GBP. Producent oferuje 180-dniową gwarancję obejmującą wady produkcyjne.

Najlepsze zastosowanie Elphapex DG2 Ultra

Górnicy uzyskują najlepsze wyniki przy kosztach energii poniżej 0,08 GBP/kWh. Obecne warunki rynkowe pokazują dzienny przychód w wysokości 18,38 GBP (126,27 DOGE) z zyskiem netto sięgającym 15,12 GBP/dzień po odjęciu kosztów energii.

Zalety i wady Elphapex DG2 Ultra

Zalety:

  • Wiodąca na rynku efektywność 0,19 J/MH

  • Wydajność hashrate 21 GH/s

  • Tylko 17,7% przychodu idzie na koszty energii

  • Wydobywa wiele monet opartych na Scrypt jednocześnie

Wady:

  • Poziom hałasu sięga 75 dB i wymaga zarządzania dźwiękiem

  • Znaczne wymagania energetyczne wymagają niezawodnej instalacji elektrycznej

  • Bardziej odpowiedni do środowisk przemysłowych niż domowych

  • Wymaga wiedzy technicznej do prawidłowej konfiguracji

Tabela porównawcza

Porównanie koparek Bitcoin (SHA-256)

Model

Hashrate (TH/s)

Pobór mocy (W)

Efektywność (J/TH)

Cena (około)

Poziom hałasu (dB)

Temperatura pracy

Avalon A16-282T

282 (±5%)

3900 (±10%)

13.8

£3,717.62

75

-5°C do 35°C

Bitmain S23 Pro

318

3,498

11.0

£6,137-£10,641

75

-20°C do 45°C

Bitdeer Sealminer A3

260

3360-3920

14.0

£5,091.36

75

N/A

Bitdeer Sealminer A3 Pro

660

8250

12.5

£7,527.05

50

5°C do 45°C

Whatsminer M70

214

3140

14.67

£1,745-£3,512

75

-5°C do 35°C

Whatsminer M70S

226-258

3140-3500

13.5

£2,833-£3,314

75

-5°C do 35°C

Porównanie koparek Litecoin/Dogecoin (Scrypt)

Model

Hashrate (GH/s)

Pobór mocy (W)

Efektywność (J/GH)

Cena (około)

Poziom hałasu (dB)

Temperatura pracy

Antminer L11

20

3,680

184

£6,860

75

5°C do 45°C

Antminer L11 Pro

21

3612

172

£5,049-£6,353

75

5°C do 45°C

Elphapex DG2

16-20.5

3520

220

£5,979-£6,404

75

5°C do 45°C

Elphapex DG2 Ultra

21

3420

190

£793.38

75

5°C do 45°C

Podsumowanie

Mapa wydobycia kryptowalut ulegnie znaczącym zmianom w 2026 roku, co wynika z naszej szczegółowej analizy. Bitmain Antminer S23 Pro prowadzi stawkę z hashrate 318 TH/s i efektywnością 11,0 J/TH. Bitdeer Sealminer A3 Pro oferuje jeszcze lepszą wydajność przy 660 TH/s, jeśli masz odpowiednią infrastrukturę. Koparki bitcoinów z efektywnością między 11,0 a 14,67 J/TH wyróżniają się na tle tańszych opcji i wpływają na Twoje zyski w dłuższej perspektywie.

Górnicy Litecoina i Dogecoina mogą wybierać między dwiema głównymi opcjami. Antminer L11 Pro i Elphapex DG2 Ultra oferują hashrate 21 GH/s. Elphapex ma lekką przewagę w efektywności przy 190 J/GH w porównaniu do 172 J/GH. Te niewielkie różnice w efektywności wpłyną na Twoje rachunki za energię z czasem.

Twój sukces w wydobyciu zależy od trzech kluczowych czynników. Utrzymuj koszty energii poniżej 0,06 GBP/kWh dla koparek bitcoinów i 0,08 GBP/kWh dla koparek Scrypt, aby pozostać opłacalnym. Zainstaluj odpowiednie systemy chłodzenia, zwłaszcza dla modeli o wysokiej wydajności, które generują dużo ciepła. Zastosuj środki kontroli hałasu dla większości modeli generujących 75 dB lub więcej.

Wybór odpowiedniego sprzętu wydobywczego wymaga równowagi między kosztami początkowymi a przyszłymi zwrotami. Modele o wysokiej efektywności kosztują więcej, ale dają lepsze wyniki z czasem. Nowi górnicy mogą zacząć od opcji budżetowych, takich jak Whatsminer M70 lub Avalon Nano 3S, choć zwracają się one wolniej.

Przeanalizuj dostępną przestrzeń, konfigurację zasilania, limity hałasu i budżet przed podjęciem decyzji. Uwzględnij wzrosty trudności i zmiany cen, które mogą nastąpić. Możesz rozpocząć wydobycie w 2026 roku za pośrednictwem mineshop.eu, aby zdobyć te innowacyjne maszyny i rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami z pewnością. Branża wydobywcza z pewnością się zmieni, ale ta wiedza daje Ci narzędzia do podjęcia mądrej inwestycji w Twoją przyszłość wydobywczą.

Kluczowe wnioski

Krajobraz wydobycia kryptowalut w 2026 roku oferuje niespotykaną dotąd efektywność i opcje wydajności, a staranny wybór jest kluczowy dla maksymalizacji rentowności na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Efektywność jest najważniejsza: Najlepsi gracze, tacy jak Bitmain S23 Pro (11,0 J/TH) i Bitdeer A3 Pro (12,5 J/TH), oferują o 40%+ lepszą efektywność niż poprzednie generacje.

Koszty energii decydują o rentowności: Utrzymuj koszty energii poniżej 0,06 GBP/kWh dla koparek bitcoinów i 0,08 GBP/kWh dla koparek Scrypt, aby zachować dodatnie zwroty.

Infrastruktura chłodzenia ma znaczenie: Modele o wysokiej wydajności wymagają solidnych systemów chłodzenia, a warianty z chłodzeniem hydro oferują lepsze hashrate, ale wymagają specjalistycznych konfiguracji.

Okresy zwrotu inwestycji znacznie się wydłużają: Większość koparek wymaga 2-4 lat na pełny zwrot kapitału, co czyni planowanie długoterminowe niezbędnym dla zrównoważonych operacji.

Wydobycie Scrypt przełamuje bariery efektywności: Elphapex DG2 Ultra osiąga przełomową efektywność 0,19 J/MH, stając się pierwszą koparką, która przekracza próg 0,2 J/MH.

Kluczem do sukcesu jest dopasowanie Twoich konkretnych okoliczności - kosztów energii, możliwości infrastrukturalnych i zdolności inwestycyjnych - do odpowiedniego sprzętu wydobywczego dla skali i celów Twojej operacji.

FAQ

P1. Jaka jest najbardziej wydajna maszyna do kopania bitcoinów w 2026 roku? Bitmain Antminer S23 Pro wyróżnia się imponującą efektywnością 11,0 J/TH, co czyni go jedną z najbardziej wydajnych koparek bitcoinów w 2026 roku. Oferuje hashrate 318 TH/s, stanowiąc równowagę między wydajnością a zużyciem energii.

P2. Która kryptowaluta oferuje najlepszą rentowność wydobycia w 2026 roku? Podczas gdy Bitcoin pozostaje popularny, altcoiny takie jak Kaspa (KAS) i Monero (XMR) są uważane za łatwiejsze do wydobycia. W przypadku monet opartych na Scrypt, Litecoin (LTC) i Dogecoin (DOGE) pozostają opłacalnymi opcjami, zwłaszcza z wydajnymi koparkami takimi jak Elphapex DG2 Ultra.

P3. Jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny do kopania kryptowalut? Kluczowe czynniki to hashrate koparki, efektywność energetyczna (J/TH), pobór mocy, koszt początkowy i stawki za energię elektryczną. Uwzględnij również wymagania dotyczące chłodzenia, poziom hałasu i kompatybilność koparki z zamierzoną kryptowalutą.

P4. Jak ważne jest chłodzenie w operacjach wydobywania kryptowalut w 2026 roku? Chłodzenie jest kluczowe dla utrzymania optymalnej wydajności i żywotności sprzętu wydobywczego. Modele o wysokiej wydajności generują znaczne ciepło, wymagając solidnych rozwiązań chłodzących. Niektóre koparki, takie jak Bitdeer Sealminer A3 Pro, oferują opcje chłodzenia hydro dla lepszej efektywności w operacjach na dużą skalę.

P5. Jaki jest oczekiwany zwrot z inwestycji (ROI) dla wydobywania kryptowalut w 2026 roku? Okresy ROI dla większości koparek w 2026 roku wahają się od 2 do 4 lat, w zależności od czynników takich jak koszty energii, ceny kryptowalut i trudność sieci. Na przykład Bitmain Antminer S23 Pro ma szacowany okres ROI wynoszący 962-1240 dni przy obecnych stawkach. Ważne jest, aby uwzględnić potencjalne wahania rynkowe przy obliczaniu oczekiwanych zwrotów.

Komentarze (0)

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Kliknij tutaj to login.